David Hampl
11 října, 2022
, ,

Příběh malého Saši obletěl celý svět. Jeho život byl zatím krátký a zároveň plný bolesti a zármutku. Narodil se totiž s velmi vzácným onemocněním, kvůli kterému nemá oči. Na světě se takto narodily jen tři děti a malý Saša je jedním z nich. Jeho biologická matka ho ihned po porodu opustila, protože se nedokázala na své vlastní dítě ani podívat bez odporu.

Smutný příběh malého miminka

Pro každou matku musí být hrozné, když se jí narodí postižené dítě. Bohužel matka Saši to nezvládla vůbec a rozhodla se ho v nemocnici nechat a odejít domů sama. Pohled na novorozence bez očí pro ni byl příliš těžký. Dítě zůstalo v nemocnici a potom se přesunulo do kojeneckého ústavu. Během jeho pobytu v nemocnici se totiž nenašel nikdo, kdo by se ho ujal.

https://www.newsitamea.gr/

Zdravotní sestry přitom neustále říkaly, že má malý Saša na tváři neustále úsměv a optimismus ho nikdy neopouští. Saša v nemocnici samozřejmě plakal, protože mu chybělo objetí a láska jeho biologické matky. Sestry za ním samozřejmě chodily a věnovaly mu svůj čas. Objetí a láska matky se ale ničím nahradit nedá. Jedině novou rodinou, která by ho milovala bez předsudků.

Jedinečné dítě, které nikdo nechce

Saša je jedinečný nejen díky postižení, které ho potkalo. Další děti, které se s tzv. syndromem SOX2 narodily, měly také mnoho dalších zdravotních problémů. Nic takového ale Sašu nepotkalo. Je to prakticky zdravý a usměvavý chlapec, který se jen narodil bez očí. Bohužel podle lékařů vidět nikdy nebude. Jediné, co pro něj mohli lékaři udělat, byla implantace malých kuliček.

https://www.newsitamea.gr/

Není to kvůli jeho vzhledu. Růstem by se mu mohl totiž obličej zatím deformovat, kdyby neměl vyplněné oční důlky. Saša poměrně dlouho hledal novou rodinu, která by ho přijala. Zdálo se, že si takové dítě nikdo domů nevezme, ale opak je pravdou. Nedávno do kojeneckého ústavu přišla zpráva o tom, že chlapec odejde do nové rodiny a užije si takový život, jaký si zaslouží. Plný lásky a respektu.

Zdroj: newsitamea.gr

Sdílejte článek