David Hampl
19 ledna, 2022
, ,

Ruské zpravodajství před nedávnem šokovalo příběhem osmileté dívky, kterou matka polila benzínem a zapálila, načež dítě zemřelo. Měl to být údajně trest za špatné chování. Brzy po uveřejnění případu vyšly najevo další dramatické okolnosti. 31letá matka žila se svými dvěma dětmi a manželem, který nebyl otcem nezletilých dětí, v extrémních podmínkách.

Rodina žila v otřesných podmínkách

Rodina dlouhodobě pobírala sociální dávky, avšak nedokázala plnit rodičovské povinnosti a zajistit dětem odpovídající životní podmínky. Dům, ve kterém bydleli, je v havarijním stavu. Není k němu přivedený plyn, topili jen dřevem. I proto měla rodina v domě zásobu benzínu na podpalování. Děti neměly povlečení na posteli a byly značně zanedbané.

Úřady se o tuto rodinu zajímaly už dříve, většinou na popud sousedů, kterým tyto tragické poměry neunikly. Nikdo ale nebyl schopný s případem cokoliv udělat. V důsledku toho došlo k osudnému neštěstí. Navzdory špatným hygienickým podmínkám a absenci základních potřeb matka trávila velké množství času na sociálních sítích, zejména na ruské variaci Facebooku, VKontakte.

Na síti sdílela i týrání dětí

Na sociálních sítích se matka většinou „chlubila“ svým rodinným životem se vším všudy. Kromě zveřejňování rodinných fotek a akcí, kterých se účastnili, sdílela i podrobné informace o brutální a otřesné výchově dětí. Například to, že děti bije železným řetězem a všemožně je týrá i za banální prohřešky. O poměrech v rodině tedy vědělo i široké okolí, které ale nebylo schopné nijak zasáhnout.

Hrůzný čin byl údajně trestem za to, že malá dcera řekla jejímu manželovi, že ho matka podvádí. Celou událost popsala policii starší, dvanáctiletá dcera, která vše na vlastní oči viděla. Matka nalila osmiletému dítěti do krku benzín, a nakonec ho zapálila. I když následně zavolala záchrannou službu, dívka měla popáleniny na 45 % těla, na jejichž následky zemřela. Ženě hrozí za obzvlášť krutý pokus o vraždu doživotí.

Sdílejte článek