Matka porodila dceru ve svých 66 letech, dnes je dívce 18 let a žijí spolu krásný život

Stát se matkou ve čtyřiceti? V padesáti? Adriana Iliescu z Rumunska se stala maminkou v neskutečných 66 letech. Svou dceru Elizu porodila v roce 2005 po umělém oplodnění. Stala se tak nejstarší matkou na světě a zapsala se tím do Guinessovy knihy rekordů. Její příběh je neskutečný a mnozí ho mohou považovat za výplod fantazie novinářů, ale je zcela skutečný. Eliza je totiž již plnoletá. Její matka stále žije a v současnosti jí je 85 let.

storytohear.com

Dlouhý osamělý život

Adriana Iliescu je rumunská vysokoškolská pedagožka a filoložka, která napsala několik dětských románů. Vdala se velmi mladá, ale už ve svých 24 letech se rozvedla. Od té doby žila osamělý život. Nedařilo se jí najít opět muže, se kterým by mohla otěhotnět. A právě dítě byl její celoživotní sen, který se neměl nikdy splnit. V roce 1995 totiž byla na prahu menopauzy, kterou se rozhodla zvrátit s pomocí hormonální léčby. Stále ale nebyla možnost, že by se stala matkou.

storytohear.com

Z trojčat jedno

Po několikaleté hormonální léčbě se Adrianě sen mohl splnit. Během procesu umělého oplodnění byla totiž vložena tři oplodněná vajíčka, přičemž po komplikacích se ve 34. týdnu těhotenství císařským řezem narodila dcera Eliza, která strávila několik málo dní v nemocnici, ale jinak byla zcela zdravá. Adriana nemohla být šťastnější, což dokládají různé snímky z období jejího dospívání, kdy Eliza vyrůstá v krásnou mladou ženu.

Čtěte také: Tento zubař provádí 1500 operací zdarma, aby lidem vykouzlil úsměv na tváři

https://storytohear.com/

Debata ohledně etiky

V době, kdy se Adriana zapojila do programu umělého oplodnění, nebylo Rumunsko součástí Evropské unie. Do Evropského společenství vstoupilo až dva roky po narození Elizy. V dnešní době je v rámci EU nastavený maximální věk pro umělé oplodnění na 50 let. Narození dítěte v 66 letech se stalo ústřední zprávou mnoha zahraničních deníků, přičemž vždy byly vznesena otázka etiky ohledně věku rodičky a nutnosti regulovat možnost umělého oplodnění. Adriana na žádné dotazy nereaguje, narození Elizy se změnil celý její život.

https://storytohear.com/

Zdroj: storytohear.com