Matka si užívala, zatímco dítě umíralo: otřesný případ lidské lhostejnosti

Otřesný případ se stal v domácnosti mladé ženy, která neváhala nechat své osmiměsíční dítě samotné doma a sama se šla bavit do nočního klubu. Nedbalost matky, kterou nelze pochopit, si bohužel vyžádala daň nejvyšší: život malinké holčičky. Matka (pokud ji tak můžeme nazývat) zanechala své dítě bez jakéhokoli dozoru samotné doma, a to navzdory nízkému věku. Měla zřejmě pocit, že si také zaslouží bavit se. A na jeden večer se tak oprostila od svých povinností.

Nedbalost matky

Osmiměsíční miminko Jream Jenkins zemřelo v plamenech, bohužel nebylo jediným dítětem v domácnosti. Toto miminko mělo nejméně tři další sourozence, kteří byli taktéž v domácnosti. Životem zaplatilo i další dítě, 23měsíční bratr malé Jream. Ten nezemřel ihned ale byl hospitalizován ve velmi vážném stavu. Zdravotním potížím bohužel v nemocnici podlehl. Do nemocnice byly ale převezeny ještě další tři děti byly převezeny na pohotovost. Bylo jim od jednoho do šesti let, takže nelze říci, že by se mezi nimi nacházelo rozumově dostatečně vyspělé dítě, aby se mohlo postarat o mnohem mladší děti v domácnosti.

Matka si užívala v klubu

Zatímco v její domácnosti došlo k tragédii, žena si nic netušíc užívala v klubu. Matka se však bránila, že v době její nepřítomnosti měla být v domácnosti chůva, její přítomnost se ale nikdy nepodařilo potvrdit. Nelze tedy říci, zda žena zalhala, aby si ulehčila, nebo zda si najala nespolehlivou a levnou chůvu. Jedno je ale jisté: žena nebyla v domácnosti se svými dětmi, když došlo k požáru.

Čtěte také: Bezdomovec neváhal a zachránil 25 štěňat z hořícího útulku

Skutečné události

Zatímco příběh o tom, že matka opustila své děti a šla se bavit do klubu, zatímco ony trpěly požár. Hasiči a další úřady, které zasahovaly na místě smrtelného incidentu potvrdili, že na místě, kde zasahovali, nebyla žádná dospělá osoba – tedy žádná chůva v okamžiku, kdy dům hořel. Matka zemřelého dítěte se bránila prostřednictvím sociální sítě Facebook. Uvedla, že v době požáru se starala o své děti a byla doma a ne v nočním klubu, jak uvádí média. Se svým přítelem šli domů, kde byl požár, aby zachránili své děti. Nicméně to bylo až po příjezdu záchranných složek. Matka však tvrdila, že si požáru všimla a sama kontaktovala záchrannou službu.

Proč začalo hořet?

Důvod, proč k požáru došlo, je neznámý. Požár byl čistě náhodný a příčiny jeho vzniku se nepodařilo odhalit. Nejsou jasné. Vzhledem k těmto skutečnostem a nejasnostem, zda žena byla či nebyla doma, nebylo po vyšetřování vzneseno žádné obvinění. Nicméně nedbalost matky nelze popřít, protože její výpovědi se v několika bodech rozcházejí. Děti však zemřely následkem požáru, což je velmi důležitý fakt. Kdyby byla matka s nimi v pokoji a zpozorovala, že hoří, nepokusila by se své děti zachránit?

Další příklady zanedbání dítěte

Bohužel nedostatečná pozornost matky o své děti vede k ukončení života mnohých dětí. Stačí jen chvilka nepozornosti a nehoda je na světě. Nicméně někdy tyto věci dělají matky záměrně. Jako například zavřít spící dítě v autě, když si potřebují něco nakoupit. Ani ve stínu zaparkované auto není v létě pro děti bezpečné. Malé dětské tělíčko se může rychle přehřát. To se stalo jedné matce, která nechala dítě samotné v autě. Když se vrátila, dítě bylo ještě naživu, i když bylo velmi rozrušené (jak později uvedla sama matka). Avšak když dorazili domů, všimla si, že je dítě v bezvědomí. Podle lékařů se dítěti zastavilo srdce. Výsledkem byla smrt kvůli dlouhodobému působení tepla.

Příčiny zanedbávání

Proč rodiče zanedbávají své děti?

  • Nedostatečný vztah s dítětem (např. poporodní deprese).
  • Problémové dětství matky (sama byla zanedbávána, zneužívána či s ní bylo jinak špatně zacházeno).
  • Pocit nespokojenosti v rodičovské roli.