V zahraničí je poměrně velkým hitem soutěž známá pod názvem „Zisk“. Principem je to, že miliardář Marcus Lemonis radí malým firmám, které se ocitly v existenčních problémech, jak si poradit a ze ztráty se dostat do zisku. Jeho základní mantrou je to, že se ke svým zaměstnancům chová férově. Nic před nimi nezatajuje, jedná s nimi na rovinu, je k nim upřímný, ale také vstřícný a naslouchá jejich problémům i nápadům. Ví totiž, že spokojení zaměstnanci jsou nejen loajální, ale také mnohem lépe pracují. A lidská síla je v každé společnosti základ.

Těhotná žena

Tami Forbes je manažerkou společnosti Key West Lime Pie na Floridě. Kromě toho je ale také matkou dvou dětí a třetí je nyní na cestě. Tato žena se musí opravdu otáčet, aby svou rodinu zajistila – kromě práce ve společnosti musí pracovat také v baru, aby rodině zajistila dostatek financí. Vyšší plat si bohužel dovolit nemůže, protože její společnost je na pokraji bankrotu. Pracuje denně devět hodin, ale vydělá si 900 dolarů za týden, což je ve Spojených státech opravdu nízký plat. Jejím šéfem je Jim Brush, který přihlásil soutěž do pořadu „Zisk“.

Jak z toho ven?

Společnost Key West Lime Pie je přesně tou společností, jakým pomáhá Marcus Lemonis. Život tohoto miliardáře nebyl vždy jednoduchý. Jako malý vyrůstal v domově pro děti, než jej adoptovala řecká rodina. Ta vlastnila dvě obrovské zastoupení společnosti Chevrolet, takže Marcus měl čas naučit se základy o obchodu a podnikání. A to mu pomohlo vypracovat se v úspěšného podnikatele, který dokáže radit také ostatním.

Tami může na mateřskou dovolenou

V rámci pořadu „Zisk“ se seznámil s Tami a jejími osobními problémy. Dověděl se, že Tami si nemůže dovolit odejít na mateřskou dovolenou, protože by to finančně nezvládla. A tak se rozhodl, že jím pomůže. Jednoho dne jí zavolal a nabídnul jí, že jí půl roku bude platit 1000 dolarů týdně, aby mohla zůstat na mateřské dovolené. Když se to Tami dozvěděla, rozplakala se. Nyní se její problémy s financemi vyřešily a ona se tak mohla soustředit na nadcházející mateřství a postarat se o své dítě.

Podpora matek

V České republice mají matky nárok na příspěvek od státu, takže pro ně není takový problém zůstat s dítětem doma. Nicméně ve Spojených státech si matky takový luxus dovolit nemohou. Poté, co se stanou matkami, se rychle vrací do práce.

Sdílejte článek