Matka vlčice zachránila svá mláďata před utonutím

Matky hrají v životě svých dětí zcela zásadní roli. Mateřská láska existuje mezi lidmi i zvířaty a je skutečně nesmírně silná. Matky jsou ochotné pro své mladé udělat cokoliv, dokonce i riskovat vlastní život, tak silný je instinkt, který je k nim táhne. Jakmile se miminko narodí, matkám se změní priority a soustředí veškerou svou pozornost na to, aby jim zajistily ty nejlepší podmínky k přežití.

https://madlyodd.com/

Záchrana mláďat

Nedávno prokázala nesmírnou statečnost vlčí matka v národním parku Voyageurs v Minnesotě, protože byla spatřena, jak zachraňuje svá mláďata před utopením. Už čtyři týdny před porodem ji ochranáři viděli, jak hledá bezpečné místo pro své ratolesti a obcházela různá místa, kde by mohla porodit. Nakonec březí vlčice brzy našla perfektní doupě, aby porodila svých sedm štěňat. Mláďata zůstala bezpečně ukryta před predátory, zatímco matka sháněla potravu. 

https://madlyodd.com/

S neustále rostoucí teplotou však postupně začal tát okolní sníh, a to znamenalo hrozící nebezpečí pro mláďata, která se zatím o sebe nedovedla postarat. Kdysi bezpečné doupě se tak rázem stalo nevhodným místem, protože dovnitř začala nebezpečně rychle prosakovat voda. Během pár dnů by bylo celé doupě zatopené a vlčí mláďata by neměla nejmenší šanci dostat se sama ven.

Čtěte také: „Stáří je těžké a lidský konec není pěkný“ prohlásil Jan Kačer. Jeho poslední slova byly: „Dobré to ještě není…“

https://madlyodd.com/

Nový domov

Starostlivá máma vlčice se rozhodla přemístit svá novorozená miminka, aby je uchránila před stoupající vodou. Už když je vynášela ven, bylo patrné, že byla celá mokrá a pravděpodobně záchrana probíhala skutečně na poslední chvíli. Takové přemisťování přitom znamenalo značné riziko pro matku i její ratolesti, protože vlčice byla na otevřeném prostranství se sedmi mláďaty velmi zranitelná. Musela také velmi rychle najít jinou vhodnou jeskyni, kam by se celá rodinka mohla ukrýt, což se jí nakonec naštěstí podařilo a záchranná akce dopadla dobře. Mateřský instinkt opět ukázal svou velkou sílu.

Zdroj: https://madlyodd.com/