Měli bychom pít studenou nebo teplou vodu? Budete se divit, co tělu prospívá a díky čemu můžete dokonce zhubnout!

Pijete vodu studenou či pokojové teploty? A zkoušeli jste už někdy pít vodu teplou či vlažnou? V dnešním článku pro vás přinášíme shrnutí toho, zda je lepší pít studenou nebo teplou vodu a jaké to má vliv na váš organismus. Budete se divit, ale správně zvolený způsob pití vám může pomoci v boji proti přebytečným kilům.

Osm sklenic denně pro pevné zdraví

Pokud chcete, aby váš organismus a tělo fungovalo tak, jak má a vy se dožili vysokého věku, pijte alespoň osm sklenic vody denně. Zní vám tato věta povědomě? Nebo ta o vypití alespoň dvou litrů. Pravdou je, že naše tělo si většinou řekne, kdy potřebuje doplnit tekutiny a rozhodně byste se neměli silou nutit do pití, pokud opravdu žízeň nemáte. Na druhou stranu pít příliš málo také není zdravé. Je dobré mezi těmito dvěma póly najít nějaký balanc.

Pitná voda je nejen důležitá a nezbytná, ale i zdraví prospěšná. Pokud ale pijete nesprávnou vodu, nemůžete čekat zázraky. Jaká voda je tedy pro vaše tělo nejlepší? A proč? Možná se budete divit. Rozhodně se nedoporučuje pít vodu

Čtěte také: Železné plíce mu dávají naději na život, pacientovi je již 74 let

  • úplně vařící
  • studená

V případě vařící vody je asi jasné, proč ji nepít. Pokud ale máme porovnat teplou a studenou, tak budete možná překvapení, ale studená voda našemu organismu škodí. Už staří Číňané tvrdili, že pití studené vody tělu ubližuje. Dle tradiční čínské medicíny má studená voda zpomalující a kompresivní účinky.

Co se děje s vaším tělem při pití studené vody?

Když máme velkou žízeň, jednoduše ji zaženeme pár sklenicemi vody. Většinou nám je úplně jedno, jakou má teplotu. Studenou vodu z kohoutku či lednice byste přitom měli zcela vynechat. Proč? Studená voda zužuje cévy. Kvůli tomu nemůže kyslík proudit do orgánů a zpomaluje se zažívání. Také zahušťuje přebytečný tuk, jejím pitím tak můžete nevědomě přispívat ke vzniku obezity.

Místo toho, aby tělo zpracovávalo energii z jídla, musí se zaměřit na to, aby vyrovnal teplotu těla do normálu. Zpomalujete tak svůj metabolismus, což opět může přispívat k přibírání na váze. Studená voda navíc zvyšuje množství hlenů v těle a zvyšuje riziko vzniku zánětlivých onemocnění či nachlazení. Zkuste se pití studené vody vyhnout a uvidíte, že se zlepší i váš zdravotní stav a stabilizuje váha.

Co způsobuje teplá voda v těle

Čaj, voda pokojové teploty, odstátá voda, všechny tyto varianty mají vědecky prokázané účinky, které povzbudí váš organismus. Okamžitě se zlepší váš metabolismus. Pokud ho chcete opravdu zrychlit, vypijte po ránu sklenici teplé vody s citronovou šťávou. Dále odstraňuje toxiny a škodlivé látky.

Vlažná voda pomáhá bojovat proti cholesterolu. Především ve spojení s citronovou šťávou. Pokud trpíte nadváhou či vysokou hladinou cholesterolu, začněte s jejím pitím ještě dnes. Pročistí vám cévy, pomůže snížit hmotnost a hladinu cukru v krvi. Pokud vám nechutná, překonejte to, brzy si na její chuť zvyknete!