Meteorologové varovně promluvili: Srpen bude pro letošní tragické letní počasí šokující měsíc!

Tento rok byl pro všechny velice nevšední, že? Epidemie nás všechny uzavřela doma na dlouhou dobu, vymýšleli jsme si různé aktivity, jak bychom se mohli zabavit. Možná každý druhý koukal z okna, kde začínalo krásné jarní počasí. My se ale řídili nařízeními a o nějakém procházení venku jsme si mohli nechat jen zdát.

Když už konečně koronavirová situace trochu ustála, a my se mohli nadechnout čerstvého vzduchu, tak si počasí začalo dělat, co se mu zachtělo. Setkávali jsme se s častými deštivými přeháňkami a čekali, až přejdou. Náš nejčastější doplněk se nazýval deštník.

Dovolená v roce 2020? Pouze sen?

Mnoho z nás se rozhodlo svoji naplánovanou dovolenou zrušit. Ať už to bylo skrze aktuální situaci ve světě nebo z hlediska financí, jelikož spousta lidí ztratila zaměstnání či šla pečovat o své děti, které měly v této době prázdniny.

Čtěte také: Co vidíte na obrázku jako první? Určuje to vaši osobnost

Ti, kteří si naplánovali dovolenou ve své rodné zemi, asi nepočítali s tím, že bude takové počasí, jaké je. Trochu se trápili v myšlenkách, které se objevovaly v souvislosti s tím, jestli má vůbec cenu někam jet v takovém deštivém počasí. Nebylo se vůbec čemu divit, když v minulých letech ukazoval teploměr v letních měsících neustále kolem 28 °C.

Ale přece jenom z tohoto sychravého počasí, někdo těžil. Ano, byli to hlavně zemědělci a zahrádkáři, kteří se mohli a můžou radovat z velké úrody. Nižší teploty také vyhovují více nemocným a starým lidem, pro které je takové úmorné vedro dosti náročné.

Tak přece jenom se počasí umoudřilo?

Mnozí z nás už ani nedoufali, že by se teploty mohly nějak výrazně zvednou. Ale pozor! My jsme se jich opravdu dočkali. Denní teploty se konečně koncem července vyšplhaly až k 28 °C a my se rychle můžeme vrhnout do našich napuštěných bazénů a užívat si těch naplánovaných dovolených. A zdá se, že i v příštích srpnových dnech, jak slibují meteorologové, by se počasí nemělo nijak výrazněji měnit, ano, občas přijde nějaké ta přeháňka a bouřkové mraky, ale i to, je nepostradatelné pro to, abychom se i ve dnech parna, mohli nadechnout čerstvého vzduchu.

A kdyby přece jenom přišly mraky, poradíme vám, jak se zabavit:

  • Vzdělávání v tom, co nás baví
  • Možná nějaký ten úklid?
  • Hrejte společenské hry!
  • Podporujte kulturu a choďte do kin a divadel!