Miniaturní 2letá holčička váží pouhých 3,18 kilogramu

Dvouletá holčička jménem Abigail Lee z Louisiany ve Spojených státech byla obrovským překvapením nejen pro své rodiče. Všechny překvapila svým vzrůstem. Abigail trpí poměrně vzácnou nemocí, kvůli které má hodně zpomalený růst a částečně zpomalený vývoj. Pro její rodiče to ale rozhodně neznamená, že by svou malinkou holčičku milovali méně než běžně velké dítě.

https://www.onlinenytt.com/

Neobvyklá nemoc udržuje holčičku malou

Abigail trpí mikrocealickým osteodysplatickým primordiálním nanismem typu II a lékaři očekávají, že v dospělosti bude měřit pouhých 61 centimetrů. Abigail ve věku dvou let váží pouhých 3,18 kilogramu a je tak malá, že jí musí rodiče kupovat oblečení pro novorozence. Hračky se vedle ní také zdají nepřiměřeně velké. O jejím stavu se rodiče dozvěděli již během těhotenství a o nanismu o té doby nikdy neslyšeli. Zpráva pro ně byla ničivá, nevzdávali se naděje na krásnou a zdravou dceru.

https://www.onlinenytt.com/

Vývoj dítěte je zpomalený nemocí

Lékaři řekli její matce již během těhotenství, že dítě neroste normálně. Narodila se císařským řezem, když vážila pouhých 1,16 kilogramu. Od té doby přibírá asi dva gramy denně. I přes svou malou velikost má stejnou chuť k jídlu, jako jiné dvouleté děti. V tomto ohledu se od jiných rozhodně neliší. Bohužel kvůli své nemoci nemůže zatím chodit, ale chodí na terapie, kde jí pomáhají s fyzickým vývojem. Abigail také špatně vidí a je pravděpodobné, že bude mít i další zdravotní problémy.

Čtěte také: Tento malý chlapec prchající z Kyjeva mluví se slzami v očích o otci, který musel zůstat, aby bojoval

https://www.onlinenytt.com/

Rodiče holčičku milují a chrání ji na každém kroku

Holčička je viditelně šťastná se svou rodinou a její rodiče jí poskytují tu největší podporu. Svou drobnou holčičku chrání a dělají vše pro to, aby mohla v dospělosti žít zcela normální život. To při její velikosti jistě nebude jednoduché, ale s podporou a láskou své rodiny jistě zvládnou překonat všechny výzvy a překážky. Můžeme proto Abigail jen přát, aby dál rostla, sílila a užívala si života.

https://www.onlinenytt.com/

Zdroj: onlinenytt.com