Miroslav Moravec: O jeho orientaci se veřejnost dozvěděla až po jeho smrti! Věděli jste to?

Miroslav Moravec byl český herec a dabér, který svým znělým a charismatickým basbarytonem dokázal okouzlit nejen ženy, ale také muže. O jeho sexuální orientaci se veřejnost dozvěděla až po jeho smrti. Moravec byl gay, což bylo známo mezi jeho kolegy, ale veřejně o tom nikdy nemluvil. Měl manželku a syna, ale jeho preferencí byli muži. Jeho příběh je plný úspěchů a významných rolí.

Rané období a herecká kariéra

Miroslav Moravec se narodil 6. ledna 1939 v Praze na Žižkově. Už během studií se začal zajímat o hereckou profesi a hrál s ochotníky. Přestože se pokoušel dostat několikrát na hereckou školu, byl vždy odmítnut. Poprvé ho vyhodili s odůvodněním, že nemá dostatečně silný hlas. Podruhé ho vyhodili kvůli nedostatku talentu. Až potřetí se mu podařilo dostat na školu a v roce 1962 získal svůj herecký diplom.

Svou kariéru začal na oblasti, v divadle pracujících v Mostě. Jeho talent a charisma ho však brzy přivedly do Prahy, kde získal angažmá v Divadle za branou. Nakonec se stal členem souboru Divadla na Vinohradech, které považoval za svůj domov.

Čtěte také: Nový seriál Lež na pláži: Neočekávané fiasko! Seriál nemá sledovanost a upadá!

Facebook

Úspěchy v dabingu a filmové tvorbě

Miroslav Moravec se proslavil zejména svými dabingovými výkony. Své znělé hlasové schopnosti využil k tomu, aby zprostředkoval slova slavných hereckých ikon. Daboval například Jeana Maraise, Alaina Delona, Jeana-Paula Belmonda a Henryho Fonda. V Česku je také známým hlasem herců Tellyho Savalase a Yvese Réniera.

Miroslav Moravec se také objevil v mnoha českých filmech a televizních seriálech. Ztvárnil různé role, které ho proslavily a získaly si diváckou přízeň. Mezi jeho nejznámější filmy patří „Vesničko má, středisková“ a „Kameňák“. V televizi se objevil například v populárním seriálu „Život na zámku“.

Facebook

Osobní život

Miroslav Moravec byl gay, což bylo v umělecké branži dobře známo. Pro veřejnost byla jeho orientace tajemstvím. Vše vyšlo najevo až po jeho smrti. Moravec se musel vyrovnat nejen s vlastní identitou, ale také s osobními i zdravotními problémy. Prošel finančními potížemi, byl nucen opustit svůj byt a prodal svůj majetek. Navíc musel čelit zdravotním komplikacím, jako byly operace kyčle, šedý zákal, problémy se sluchem a nakonec i rakovina.

Facebook

Odkaz a smrt

Miroslav Moravec po sobě zanechal nezapomenutelný odkaz v české kultuře a filmovém průmyslu. Jeho hlasové výkony jsou dodnes obdivovány a považovány za ikonické. Zemřel ve věku 70 let na pneumologické klinice pražské nemocnice Motol po dlouhé nemoci.

Zdroj: Super.cz