David Hampl
18 května, 2022
, ,

Mnoho rodičů si přeje vidět své děti na prestižní vysoké škole, jak studují medicínu nebo práva. Oxford v Anglii je univerzitou, o které sní mnoho lidí po celém světě. Jakmile se naskytne příležitost ke studiu, většina rodičů i dětí musí být nadšená. To byl případ i Turkyně Gülseren Bozkurt, která každý den od 7 ráno prodávala květiny před hřbitovem, aby pomohla své dceři.

Neuvěřitelný podvod

Během údajných 5 let studia na Oxfordu posílala Merve své matce fotografie v laboratorním plášti a lékařskou maskou. Chtěla tak dokázat, že na škole doopravdy studuje, aby ji matka nadále finančně podporovala a posílala další peníze. Ve skutečnosti se tato mladá žena v Anglii ani nenacházela! Merve zůstala v Turecku a pracovala jako realitní makléřka.

https://www.econsejos.com/

Podvod 25leté dívky byl odhalen velmi zajímavým způsobem, který si ani nedokázala představit. Jednoho dne natočila turecká televizní stanice příběh o matce, která pracuje jako pouliční prodavačka květin, aby pomohla své dceři vystupovat medicínu na renomované univerzitě ve Velké Británii. Po odvysílání nastalo něco, co nikdo nečekal.

Odhalení ve velkém stylu

Diváci byli reportáží a samotným příběhem nadšeni. Rozhodli se, že dívce z chudé turecké rodiny pomohou se studiem v zahraničí a začali shánět peníze, aby pomohli Merve s výdaji na univerzitě. Chtěli, aby měla její matka více klidu a nemusela tolik pracovat. Mladá žena dokonce dostala nabídku na stipendium, aby mohla dostudovat a nemusela se obávat o peníze.

https://www.econsejos.com/

Po krátkém vyšetřování se zjistilo, že Merve neměla na své jméno ani vydaný pas a do zahraničí nikdy necestovala. Organizace, která pořádala sbírku peněz, na tento podvod přišla dříve, než Merve peníze dostala. Díky tomu proti ní nebylo vedeno trestní řízení. Zároveň nedostala žádné peníze. Zbyla jí jen hanba, že podvedla vlastní matku, která se díky tomu dozvěděla o podvodu své dcery. Další peníze už dceři zaručeně neposlala a jejich vztahy zajisté nejsou příliš pevné.

Zdroj: econsejos.com

Sdílejte článek