Mládě žirafy ukazuje, jak krásně běhá jen pár dní po narození

Žirafy jsou fascinující zvířata, která nevidíme každý den. Stejně jako jiná zvířata, také žirafy jsou velmi roztomilé a jejich mláďata ještě více. Pohled na to, jak se učí běhat na svých dlouhých nohách je velmi rozkošný a dojemný. Jejich kroky mohou být někdy nejisté, ale právě proto je velmi zábavné je sledovat. A přesně to můžete pozorovat u tohoto mláděte, kterého je jen pár dnů.

Žirafy dokáží chodit již pár minut po narození

Dne 29. dubna 2022 se narodilo masajské žirafě v Seneca Park Zoo mládě žirafy. Ihned se snažila najít pevnou půdu pod nohama a naučit se chodit. Žirafy se totiž naučí chodit již pár minut po narození, protože je to důležité pro jejich přežití. O pár dní později žirafí mládě nejen zvládalo stání a běžnou chůzi, ale začalo také běhat po prostoru v parku. Nic tak roztomilého jste v životě neviděli. Malá žirafa je neuvěřitelně roztomilá a je vidět, že je šťastná.

První mládě žirafy v zoo od roku 1894

Rozdíl, který malé mládě udělalo během pár dnů, je neuvěřitelný. „Podívej se na něj, jdi! Jaký rozdíl udělalo pár dní,“ uvedl Adam Bello z Monroe County Executive v příspěvku na sociálních sítích spolu s videem. Zoologická zahrada byla založena v roce 1894, ale až do roku 2022 se jim nepodařilo mít žádné mládě. Na prvorozenou žirafu se hodně těšili a jsou velmi rádi, že mají konečně malý přírůstek.

Čtěte také: Tragédie na Chodově: Muž zemřel po pádu ze střechy obchodního Centra! Úmysl nebo nehoda?

Matka i mládě se mají dobře

Žirafy se běžně vyskytují v biotopech ve střední a jižní Keni a po celé Tanzanii. Jejich přirozené prostředí postupně mizí, a proto se jejich velké množství nachází právě v zoologických zahradách po celém světě. Dobrou zprávou je, že matce Iggy a mláděti se daří velmi dobře. Mládě je velmi aktivní a všechno se vyvíjí podle očekávání. Odborníci obě zvířata sledují a jsou velmi optimističtí. A buďte upřímní. Takhle roztomilé mládě nikde jinde neuvidíte!

Zdroj: animalchannel.co