Mladík pomohl slepé ženě na přechodu. Měl by to tak udělat nezištně každý

Kamera zachytila slepou ženu, která bojovala na semaforech – hledala tlačítko, aby mohla v bezpečí projít celou silnici. Co s ní udělá mladý muž, který se rozhodl jí pomoci? Je to příběh s dobrým koncem. Takových lidí by totiž na světě mělo být mnohem více.

I v dnešním světě se najdou lidé, kteří se nebojí pomoci ostatním

Na světě je spousta zla. Lidé si ubližují, bojují spolu doma i v zaměstnání. I tak se ale najdou tací, kteří nemají problém staršímu člověku pomoci s nákupem nebo ho navést na správnou adresu, pokud zabloudí. A to je také příběh patnáctiletého Donataria, který se stal doslova přes noc hrdinou, který má dobré srdce.

On se svou mladší sestrou čekali na školní autobus, když si oba všimli starší paní, která bojovala u semaforu. Žena byla slepá a měla viditelné problémy s tím, která tlačítka musí zmáčknout, aby vozidla na silnici zastavila. Když to mladík viděl, rozhodl se, že ženě pomůže. Nevěděl ale, že jeho počínání zachytila kamera a on se tak stal přes noc hvězdou.

Čtěte také: Tisícikorunové bankovky s přítiskem můžete prodat až za patnáctinásobek. Máte ji v peněžence?

Snímky z kamery vidělo statisíce lidí

Jeho malá sestřička vypověděla, že bratrovi říkala, že je paní asi slepá a aby jí pomohl. Ona mezitím stále čekala na autobus. Když mladík přišel k ženě a zeptal se, jestli potřebuje pomoct, přitakala. Vzala ho za ruku a nechala se přes ulici převést. Lidé, kteří snímky z kamery viděli, se shodují, že je to jasně dané výchovou, jak se dnešní mladí lidé chovají k ostatním.

Sám Donatarius vypověděl, že ji pouze chtěl pomoci, a nevěděl, že ho při tom zachytí kamera. Řekl také, že každý je povinný podat pomocnou ruku, pokud to někdo v nesnázích potřebuje. Měl by to být normální krok. Obrázky obletěly celý svět internetu, dostaly se také na sociální sítě, kde se mladý muž dočkal obdivných komentářů nejen od žen. Právě malé pomoci mohou udělat svět lepším. Naučte se každý den udělat jeden dobrý skutek a sami poznáte, že budete mít pocit k nezaplacení.