Mladý hrdina vběhl do hořícího domu a zachránil tři děti!

Derrick Byrd (20) z Aberdeenu z amerického Washingtonu neváhal ani vteřinu, když ve druhém patře hořícího domu zůstaly uvězněné tři děti jeho sestry. Rodina žila ve druhém patře domu, když se najednou objevily všude plameny. Derrick se ihned pustil do záchrany dětí své sestry Kayly. Kayla otevřela okno ložnice a házela Derrickovi děti dolů do zahrady. Nejprve 6letého Juniora a potom i malé miminko. Derrick je oba v pořádku zachytil.

https://sosialnytt.com/

Matka ztratila rovnováhu a poslední dítě bylo v pasti

Kayla nakonec ztratila rovnováhu a spadla ze střechy. Na střeše ale zůstala ještě 8letá Mercedes. Holčička okamžitě začala panikařit a ztuhla. Potom začala couvat dozadu k hořícímu domu a křičela na Derricka, aby jí pomohl. V posledním okamžiku zakopla o střechu a propadla oknem do hořícího domu. Derrick bez rozmýšlení vběhl do domu a chtěl ji zachránit. „Zavolala moje jméno, takže jsem ji tam nenechal jen tak sedět. Nemohl jsem nechat svou neteř zemřít,“ řekl Derrick.

https://sosialnytt.com/

Mladík proběhl skrz plameny až do druhého patra

Derrick vyběhl po schodech přes plameny do druhého patra, kde se nacházela malá dívka. „Cítil jsem, že mě pálí. Popadl jsem ji, svlékl jsem si košili a omotal jsem jí ji kolem obličeje, aby nevdechovala kouř. A pak jsem ji vynesl, jak nejrychleji jsem mohl,“ pokračuje mladý hrdina. Derrick při tomto zásahu utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na obličeji, zádech a obou pažích. Jemu, jeho sestře i všem dětem se ale dnes daří velmi dobře.

https://sosialnytt.com/

Děti by nikdy nenechal zemřít

Derrick byl oslavován jako skutečný hrdina. Sám ale řekl, že podle něj žádný hrdina není. Udělal by to samé znovu, kdyby musel. „Nemůžu říct, že jsem hrdina. Za svou neteř a synovce musím jen říct, že jsem neměl v úmyslu je nechat zemřít,“ řekl mladík. Mnoho lidí by se na jeho místě zachovalo úplně jinak a měli by příliš velký strach o vlastní život, aby ho riskovali pro ostatní, i když jde o rodinu. Co byste pro svou rodinu byli schopní udělat vy?

https://sosialnytt.com/

Zdroj: sosialnytt.com