Mladý muž nepustil sednout těhotnou ženu v autobusu. Proč?

Vždy se najdou lidé, kteří neberou ohledy na ostatní. Pravidla slušného chování nám říkají, abychom vždy pustili v hromadné dopravě sednout staré lidi a těhotné ženy. Ne každý to ale dělá. A vždy, když se někdo nechce vzdát svého místa k sezení, se spustí obrovská vlna negativity. To se stalo také mladému muži, který nepřenechal své místo v autobusu velmi těhotné ženě.

Existuje důvod, proč nepustit sednout těhotnou ženu?

Na Redditu se objevil příběh o mladém muži, který jezdil autobusem od doby, kdy se mu rozbilo auto. Když přišla žena v pokročilé fázi těhotenství, předstíral, že ji nevidí. Nakonec ho požádala o jeho místo. To odmítl. Žena mu se slzami v očích vysvětlovala, že je svobodná těhotná matka a potřebuje si sednout kvůli svému stavu.

Podle něj bylo její rozhodnutí, že otěhotněla. Proto také musí nést následky svého rozhodnutí. Mladý muž argumentoval také tím, že měl v práci velmi těžký den a potřebuje si odpočinout. Ano, žena se rozhodla sama otěhotnět. To ale neznamená, že musí stát v hromadné dopravě. Hlavně proto, že ji tímto způsobem hrozí větší riziko pádu, stejně jako starším lidem.

Čtěte také: Chlapec, kterému říkali Pinocchio, prošel obrovskou proměnou

Podporu nezískal doma ani na internetu

Starší muž v autobusu chvíli přihlížel, ale potom už to nevydržel. Začal na mladého muže křičet, aby ženu pustil sednout. Je mladý a jeho těžký den v práci není žádným důvodem, aby tato žena stála v plném autobusu. Muž si myslel, že najde podporu svých argumentů doma u rodiny nebo na internetu, a proto se rozhodl svůj příběh sdílet.

Doma se na něj zlobili jeho rodiče i sestra. Takovou nevychovanost mu nehodlali tolerovat a ještě ho v tom podporovat. Na Redditu se také setkal s velmi malým pochopením. Uživatelé mu dali jasně najevo, že těhotenství je nádherná, důležitá a velmi těžká práce. Mnohem těžší než jeho náročný den v práci. Vytvořit nového člověka totiž vyžaduje hodně úsilí a žena si zasloužila vlastní místo k sezení. Jak postupujete v autobusu vy?

Zdroj: se.laowl.com