Mohou děti vidět duchy? Kamerový záznam to potvrzuje

Spousta lidí věří, že děti mají schopnost vidět věci, které dospělým zůstávají skryté. Někdy je ale těžké odlišit, co je skutečnost a co smyšlené dětské fantazírování nebo imaginární přátelé. Rodiče dívky se přikláněli spíš ke druhé variantě, když jim dcera řekla, že někdy cítí zvláštní přítomnost a vidí, jak se věci pohybují samy od sebe.

Záznamy byly děsivé

I přesto se ale rodiče rozhodli pro jistotu nainstalovat skryté kamery do několika místností. To, co na nich následně uviděli, je opravdu vyděsilo. Video následně anonymně nahráli na sociální sítě. Ve videu jsou vidět dvě situace. V té první si dívka hraje se svými panenkami, když panenka, která je na druhé straně místnosti, začne hýbat hlavou.

Ve druhé situaci můžeme vidět, že si dívka v klidu píše domácí úkoly, když se najednou pohnou papíry tak, jako by se místností prohnal průvan. Vzápětí ale začnou cukavými pohyby lítat i další školní potřeby. Dívka se vyděsí a odběhne. Když se vrátí, začne skákat dokonce i celý stůl. Po této zkušenosti už rodiče o pravdivosti slov své dcery nepochybovali.

Čtěte také: Peníze našel náhodou, nezapochyboval ani chvilinku a takřka tři miliony korun poctivě odevzdal

Někteří lidé jsou skeptičtí

Vysvětlení, která se následně na sociálních sítích objevila, se různí. Někteří jsou přesvědčení, že se jedná o pouhou počítačovou manipulaci a nahrávky nejsou pravé. Jiní věří, že se jedná o nadpřirozené síly. Tak jako tak se reakce dcery na druhém videu zdá velmi uvěřitelná a vypadá to, že je opravdu vyděšená.

Ať už jsou tyto nahrávky skutečné nebo ne, umístění kamer bylo od rodičů dobré rozhodnutí. Znamená to totiž, že naslouchali své dceři a rozhodli se se situací něco udělat, jakkoliv se zdála absurdní. Je důležité svým dětem naslouchat už od útlého věku a neignorovat jejich obavy, i když se nám zdá, že jsou jen smyšlené. My dospělí si totiž často myslíme, že víme vše, a odvracíme se od potřeb a problémů těch nejmenších v domnění, že si jen vymýšlí.