Mokrá vatička vložená do pupíku uleví od mnoha problémů

Sychravé počasí, měnící se teplota, podzim, ale i studené letní noci naší imunitě nepřispívají a mnohdy nás schvátí kašel či jiné nepříjemné nachlazení. Je dobré se proti těmto nepříjemnostem patřičným způsobem vyhnout. Ovšem, někdy jsme unavení či se ocitneme ve stresové situaci a naše tělo se stane náchylnější k možným virům. Existují způsoby, kterými se lze bránit, když už nás schvátí kašel či nějaká mírná bolest.

Způsoby, které nám pomohou

Pokud se u vás objeví kašel či jiná bolest, je možné tyto nepříjemnosti nějakým způsobem mírnit. K dostání jsou různé formy přípravků, ale také možností. Můžete vyzkoušet například bylinky, homeopatika, domácí sirupy z jitrocele či tymiánu, léky na přírodní bázi, ale i takový hřebíček, který umí perfektně zatočit s bolestmi zubů nebo žaludku. Stále nám ale zbývá nějaká další možnost, která to je?

Vata namočená v alkoholu

Namočením kousku vaty v 50% alkoholu, který vložíte do pupku, docílíte brzké úlevy, a to především od bolesti, kašle, nachlazení, ale i od menstruačních bolestí, které mohou být pro mnoho žen velice nepříjemné. Zaráží vás, proč zrovna do pupíku? Je to jednoduché, pupek neboli jizva pupeční, je jizva v místech, kde nás pojila pupeční šňůra s matkou. Nachází se uprostřed v dolní části břicha, kde je místo bez podkožního tuku, proto také vzniká zapadlý pupeční důlek. Pupečníková šňůra hraje nepostradatelnou roli v období těhotenství. Zásobuje dítě zdrojem krve, živinami, vitamíny, bílkovinami a tukem. Díky žilám a nervovému zakončení, které jsou v pupíku, se vatička namočená v alkoholu postará o obdobné funkce. Navíc uvolní svaly a napětí. Tento způsob je jak fyzicky, tak i finančně nenákladný, a ve výsledcích plně efektivní. Vyzkoušet také můžete na namočenou vatu umístit několik zrnek soli, díky kterým se zbavíte nepříjemných bolestí břicha.        

Čtěte také: 2 jednoduché způsoby pro zmírnění bolesti beder