Mravenci se postarali o krásný pohřeb zesnulého čmeláka

Mezi lidmi je hodně nenávisti jen proto, že je každý z nás jiný. V takové chvíli bychom se měli inspirovat ve zvířecí říši. Zvířata nám často ukazují, že na rozdílech mezi námi nezáleží. Velmi zvláštní gesto laskavosti bylo odhaleno u mravenců. Zdá se, že zesnulým včelám někdy připravují krásné pohřby plné okvětních lístků z rostlin.

animalchannel.co

Nevysvětlitelný akt laskavosti od mravenců

Na sociálních sítích se objevilo velmi podivné video. Vidíme na něm mrtvého čmeláka na štěrku, který je obklopený růžovým okvětními lísky. Potom se najednou kolem něj začne pohybovat pár dalších okvětních plátků, pod kterými jsou mravenci. Mravenci se rychle pohybují směrem k zesnulému čmelákovi a nosí další a další lístky z květin. Jde o jedinečnou podívanou, kterou jste pravděpodobně nikdy v životě neviděli. Naštěstí to natočila žena jménem Nicole.

animalchannel.co

Tento jev není ojedinělý

„Toto video bylo natočeno před mojí prací u zahrady. Byl tam mrtvý čmelák a mravenci přinášeli okvětní lístky, aby se kolem něj povalovali. Vypadalo to jako nějaký hmyzí pohřeb,“ napsala Nicole Webinger na Facebooku. K tomuto jevu došlo ve městě Stillwater v Minnesotě.

Čtěte také: Lukáš Vaculík se tajně oženil! Vzal si svoji přítelkyni a vlivnou ženu Terezu Kršákovou!

Uživatelé sociálních sítích zůstali v šoku. Video se rychle stalo virálním a potom se začali objevovat další lidé, kteří se setkali se stejným chováním mravenců. Žena jménem Sophia Klahr na Twitteru sdílela podobnou fotografii.

animalchannel.co

Proč mravenci pořádají pohřby pro čmeláky?

Podle vědců se vůbec nejedná o pohřeb, i když to tak na první pohled vypadá. „Mravenci žijí ve složitých koloniích a ke komunikaci používají různé feromony. Může to být pro pěší stezku, upozornit ostatní mravence na nebezpečí, nebo jim dokonce jen dát vědět, že zemřeli a všichni ostatní by si pravděpodobně měli dávat pozor na umírání také,“ píší vědci z IFL Science. Mrtví čmeláci nejspíš vysílají signál toho, že si mají ostatní dávat pozor na nebezpečí v okolí.