Muž daroval ledvinu svému nejlepšímu příteli. Pouze u toho ale neskončil

Darování orgánů je velmi ušlechtilým činem, který každý nedokáže. Jedná se o největší dar, který můžete někomu věnovat. Můžete mu totiž zachránit život. Po celém světě nemocnice intenzivně hledají dárce nejrůznějších orgánů, protože na čekací listině je obrovské množství pacientů. Jeden muž přinesl neuvěřitelně velkou oběť, když daroval jednu ledvinu a část svých jater.

mypositiveoutlooks.com

Zdravý muž se rozhodl pomáhat

Josh Harrold z jižní Kalifornie nemohl dopustit, aby jeho nejlepší přítel zemřel. Proto se rozhodl, že mu daruje jednu ze svých ledvin. Josh je naprosto zdravý, a proto mohl poskytnout nejen jeden orgán, ale dokonce i druhý. Po první transplantaci se rozhodl, že daruje část svých jater velmi nemocné holčičce, která ležela na jednotce intenzivní péče.

Manželka je pro něj největší inspirací

Tento muž má neuvěřitelně silnou touhu pomáhat, která pramení z bezmoci. Uvědomuje si, že rodina a blízcí přátelé vždy cítí bezmoc, když se jejich blízcí ocitnou v náročné zdravotní situaci. Chtěl proto pomoci alespoň dvěma lidem, když k tomu měl příležitost. Před 9 lety měla jeho žena nádor na mozku a lékaři jim nedávali velké šance.

Čtěte také: Demi Lovato má konkurenci: Tahle dívka z Ukrajiny americkou zpěvačku v budoucnosti hravě překoná!

„Kamkoli jsme přišli, každý neurochirurg nám říkal: ‚Je mi líto. Váš nádor je neoperovatelný. Máte možná dva až čtyři roky života. Můžeme dělat chemoterapie, ale to je vše, co můžeme.‘ Potom jsme přišli na USC a neurochirurg řekl: ‚Jo, pojďme na to.’“ Jeho manželka podstoupila operaci a uzdravila se. Proto chtěl pomoci svému nejlepšímu příteli, když mu selhali ledviny.

mypositiveoutlooks.com

Pomoc pro nejlepšího přítele

Harroldův kamarád Kelly Van Den Berghe jednoho dne v roce 2017 napsal na Facebook, že potřebuje pomoci. Harrold byl první, kdo se ozval. Neváhal a chtěl příteli darovat ledvinu. Transplantace proběhla úspěšně a díky tomuto obětavému muži může dál žít svůj život jako dřív. „Je mojí součástí. A moje ledviny jsou teď dokonalé. Takže mi zachránil život.“

Zdroj: mypositiveoutlooks.com