Muž našel štěně přivázané k železniční trati!

V neděli ráno jel obyvatel Oregonu Jared Twedell do místních recyklačního centra, aby tam odevzdal svůj tříděný odpad. Všiml si ale něčeho zvláštního. „Poblíž brány jsou železniční koleje a koutkem oka jsem zachytil záblesk pohybu,“ řekl Twedell. „Myslel jsem, že je to jelen ležící na kolejích.“ Nebyl lhostejný a šel se na kolejiště podívat. A zjistil, že je to ve skutečnosti pes!

https://www.thedodo.com/

Záchranná akce

Pes byl připoutaný ke kolejím. Snažil se jít k auto, ale provaz do držel na místě. V tomto místě projíždí vlak minimálně třikrát denně. A Twedell netušil, za jak dlouho pojede další. Jakmile psa uviděl, zastavil a vyběhl z auta. Počítal s tím, že pravděpodobně nemá příliš mnoho času, aby psa z kolejiště zachránil.

https://www.thedodo.com/

„Byl zjevně vyděšený,“ říká statečný muž. „Bál jsem se, jestli mě nechá, abych se k němu přiblížil. Poplácal jsem si nohu a řekl: „Hej, kámo!“ Jeho ocas se začal vrtět. Tehdy jsem věděl, že bude v pořádku, když se k němu přiblížím.“ Venku bylo horko a pes byl vyčerpaný. Navíc mohl kdykoli přijet vlak. Musel ho proto rychle a bezpečně dostat do auta.

https://www.thedodo.com/

Odsouzený na smrt

„Lano bylo svázáno do osmičky, jako byste použili k přivázání člunu k doku,“ řekl zachránce psa. „Někdo to udělal na 100 procent schválně. Hned se mi z toho udělalo špatně.“ Takovou smrt si nezaslouží žádná živá bytost. Přivázat psa ke kolejišti a nechat ho tam zemřít je neuvěřitelně kruté. Twedell psa dostal do auta a odvezl si ho domů.

https://www.thedodo.com/

Původně mu přezdíval Train, ale jeho rodina mu začala říkat Samson. Po návratu domů psa vykoupal a zjistil, že není zraněný. Nebyl ani hubený a drápky na nohou neměl zarostlé.

https://www.thedodo.com/

Samsom se okamžitě stal součástí jejich rodiny a rychle si zvykl na další domácí mazlíčky (další dva psy, kočky a obřího králíka). Tento příběh skončil šťastně. Muž psovi nejen zachránil život, ale také mu dal nový domov!

https://www.thedodo.com/

Zdroj: thedodo.com