Muž po transplantaci ledviny zjistil, kdo byl jeho dárce

Paula a John Inavowski žijí s rodinou v St. Louis v americkém Missouri. John byl po celý život velmi aktivní a tvrdě pracoval. Jedině tak mohl zajistit svou rodinu a poskytnout jim vše, po čem toužili. Jednoho dne se ale zjistilo, že má vážné problémy s ledvinami. Postupem času se potíže zhoršovaly a nakonec musel podstoupit rychlou léčbu.

https://twice.hu/

Muž potřeboval okamžitou léčbu

Jednoho dne dostal John zničující zprávy od lékaře. Z testů vyplynulo, že se mu zastavily ledviny a potřebuje velmi rychlou léčbu. Poruchy nebo nečinnost ledvin je velmi nebezpečná. Jde totiž o orgán, bez kterého rozhodně nemůžete žít. Lékař mu řekl, že brzy bude potřebovat transplantaci ledviny a podpůrná léčba. Jinak neměl šanci na dlouhý a spokojený život.

https://twice.hu/

Zdravotní stav se rychle zhoršoval

Johnův zdravotní stav se v následujících měsících začal rychle zhoršovat. Byl velmi vyčerpaný a nemocný. To mu nakonec znemožnilo chodit do práce. Manželka a dcera ho přesvědčily, že má zůstat doma a podstoupit další vyšetření u lékaře. Výsledky byly bohužel ještě horší než předtím. Lékař nedokázal říct, jestli mu zbývají dva dny, dva týdny nebo dva měsíce života.

https://twice.hu/

Dcera se rozhodla, že otci zachrání život

John nastoupil na urgentní dialýzu, kdy mu přístroj pomáhal s funkčností ledvin. To ale nebylo dlouhodobé řešení. Muset docházet třikrát za týden na dialýzu, což nemohl dělat neustále. Nějakou dobu musel být v nemocnici. Poté ho pustili do domácí léčby, ale měl neustále bolesti a muset každých pár dnů docházet do nemocnice.

Jeho dcera Delayne se nakonec rozhodla, že se nechá otestovat. Chtěla vědět, jestli je vhodným dárcem ledviny. A výsledky byly pozitivní. Její otec o tom nechtěl ani slyšet, ale nakonec mu nedala na výběr. Oba podstoupili operaci, aniž by to její otec věděl. Řekla mu to až po operaci a jeho reakce byla úžasná. Propukl v pláč a nedokázal pochopit, že to jeho dcera udělala. Nyní mohou oba žít dál své životy a dcera mu díky své obětavosti zachránila život!

Zdroj: twice.hu