Muž si udělal test DNA a zjistil, že syn není jeho!

V dnešní době můžete poměrně snadno požádat o DNA testy a nechat si zjistit, odkud pocházíte. Stejně tak můžete zjistit, jaké geny mají vaše děti. Mladý pár se z legrace rozhodl, že podstoupí DNA testy. Výsledky jim oběma vyrazily dech. Nečekali, že muž není biologickým otcem jejich 12letého syna. Nakonec se ale ukázalo, že to má logické vysvětlení.

Testy ukázaly, že dítě není jeho

Asi měsíc po odebrání vzorků dostali manželé výsledky testu. Ukázalo se, že Donna je matka dítěte, ale vedle slova „otec“ bylo uvedeno „neznámý“. V první chvíli tomu nemohli uvěřit a nechápali, jak je to možné. Většinu lidí by v první řadě napadlo, že Donna svého manžela podvedla. Tak jednoduché to ale v tomto případě není.

Pár prošel v roce 2007 IVF, tedy procesem umělého oplodnění. Ukázalo se, že lékaři vzali sperma manžela a smíchali ho se spermatem někoho jiného. Testy ukázaly, že jejich syn zdědil DNA po neznámém dárci sperma. Oba manželé si prošli mnoha emocemi, ale jejich vztah k synovi se samozřejmě nijak nezměnil. Přemýšleli ovšem, co s touto informací udělat.

Čtěte také: Tento velmi smutný pes naříkal v rohu svého kotce

https://unsplash.com/

Rodina se rozhodla najít biologického otce

Asi rok se dohadovali, co budou dělat. Nakonec se rozhodli najít biologického otce jejich syna. Trvalo to nějakou dobu, ale podařilo se jim ho najít. V současnosti obě rodiny spolupracují a podstupují právní kroky proti klinice, která provedla IVF. Není jasné, co se stane v následujících měsících. Rodiny žádají vysvětlení a finanční náhradu za způsobenou psychickou újmu.

Tento případ je velmi vzácný a jen málokdy se stane, že testy DNA odhalí něco podobného. Při umělém oplodnění se obvykle používá jen sperma manžela, anebo pouze sperma dárce. Záleží na tom, v jaké situaci se pár nachází. Nemusíte se proto obávat procesu IVF, protože dítě bude vaše, i když proces proběhne u lékaře. Tato klinika je velkou výjimkou.

Zdroj: newsitamea.gr