David Hampl
25 října, 2022

Osud je někdy opravdu nevyzpytatelný a do života nám přináší spoustu nečekaného. 22letý Navar Herbert zřejmě ještě před rokem rozhodně nepočítal s tím, jak se jeho život vyvine. Se svou krásnou přítelkyní tento sportovně založený silný muž vychovával malého syna, když se dozvěděl o své fatální diagnóze. A jen několik dnů před smrtí se rozhodl, že nic neponechá náhodě a svou životní lásku si vezme. Obřad byl velmi dojemný i když měl poměrně smutnou atmosféru. Za dva dny pak Navar zemřel.

Načekaná diagnóza

Navar byl hráčem rugby a se svou přítelkyní Maiou se starali o malého syna Kyrie. Když mu byla diagnostikována nevyléčitelná forma rakoviny, byl ještě v plné síle, jeho stav se ovšem od té chvíle začal rapidně zhoršovat. Po několika měsících se již nebyl schopen pohybovat bez pomoci invalidního vozíku. Celá Navarova rodina nesla tento vývoj situace velmi těžce a pomalu se připravovala na nejhorší.

Svatební obřad narychlo

Jak se Navarův stav zhoršoval, sám cítil, že musí ještě před svou smrtí něco udělat. Přibližně týden před smrtí požádal své příbuzné, aby jej odvezli do obchodního domu, kde pro svou přítelkyni vybral zásnubní prsten. Svatba se pak konala jen o pár dní později při velmi intimním obřadu na zahradě domu, kde Navar s přítelkyní žili. Během obřadu, kdy si snoubenci slíbili věčnou věrnost, předvedli Navarovi spoluhráči oslavný maorský tanec. 30 hodin po obřadu pak Navar zemřel.

Pohřeb v rodném městě

Navar zemřel necelé dva dny po obřadu a následně jeho rodina i s jeho čerstvou vdovou a osiřelým synem odjeli do jeho rodného města. Navar byl pochován v den prvních narozenin jeho syna. Přestože se již blížil jeho konec a byl hodně nemocný, gesto, které svatbou se svou přítelkyní Navar učinil, bude mnohé znamenat právě pro malého Kyrie, který si může být jistý, jak velmi jeho otec jeho i jeho matku miloval.

Sdílejte článek