Muž zachránil opuštěného psa, které napadl dikobraz

Mnoho lidí po celém světě zasvětilo svůj život tomu, aby zachraňovali opuštěné a nechtěné psi. Jedním z takových lidí je také profesionální fotbalista z Kanady. Zachraňováním psů se zabývá již mnoho let. Jednou se mu podařilo zachránit psa, kterému napadl dikobraz a byl velmi ošklivě zraněný. Záchrana nebyla jednoduchá, ale nakonec se mu to podařilo.

nimalchannel.co

Profesionální fotbalista zachraňuje zvířata

Brady Olivier je profesionální fotbalista, který hraje za kanadský tým Winnipeg Blue Bombers ve fotbalové lize CFL. Svůj život tráví s rodinou, přáteli a na fotbalovém hřišti. Ve volném čase se ale také zabývá záchranou opuštěných psů. Již několik let spolupracuje s organizací K9 Advocates Manitoba, která se stará o záchranu psů.

Pomáhá jim nejen finančně, ale někdy se dokonce sám dostane k záchraně v praxi. Dokonce jezdí i do jiných zemí, kde pomáhá chránit zvířata. „Naše poslání je jednoduché, bez ohledu na to, kde na světě jsme, plánujeme čelit přemnožení domácích mazlíčků tím, že budeme zachraňovat jeden život za druhým,“ napsal Brady na svůj Instagram.

Záchrana psa, kterého zranil dikobraz, nebyla jednoduchá

V březnu 2021 někdo našel psa žijícího pod terasou a zavolal K9 Advocates. Pes měl kolem tlamy dikobrazí brka a krvavou ránu. Pes nedůvěřoval jiným zvířatům ani lidem, protože si toho hodně prožil. Brady se vydal na místo a snažil se získat důvěru zraněného psa. Nebylo to jednoduché, protože pes neustále utíkal. Brady na psa mluvil, zatímco ostatní zabarikádovali místo tak, aby měl pes jen jednu cestu ven.

Najednou si pes lehl a vypadal, že boj proti záchranářům vzdává. Brady se nakonec dostal až k psovi a pohladil ho. Získal si jeho důvěru a dokázal ho dostat do přepravky. Potom ho převezli k veterináři. Musel na tři operace, ale dokázal se uzdravit a překonat bolest.

animalchannel.co

Brady se za psem vrátil o 6 měsíců později v době, kdy si ho někdo adoptoval. A pes si ho stále pamatoval! Nyní je pes pojmenovaný Buddy již v nové rodině a daří se mu velmi dobře.

animalchannel.co