David Hampl
9 června, 2021

Ztráta blízkého člověka je pro každého těžká, zejména po dlouhém a šťastném manželství. Každý se s tím snaží vypořádat jiným způsobem. Někteří ovšem zcela ztratí smysl života a je pro ně velmi těžké normálně fungovat. Tento příběh ukazuje, že se to může změnit díky rodině, která jim projeví svou lásku, náklonnost a podporu.

Konec šťastného manželství

Francois Vermeira se setkal s Jeanne v roce 1949. Oba měli to, po čem sní každý člověk – lásku, která trvala celý život. Jeanne bohužel zemřela po krátké, ale vážné nemoci. Ve věku 85 let zůstal Francois úplně sám, protože jeho pes zemřel několik měsíců po smrti jeho manželky. V takové chvíli byla jeho rodina po jeho boku, ale bylo to k ničemu. Vdovec vše začal vzdávat. Jen zřídka opouštěl místnost. V 85 letech je těžké udržet pocit pohody, a pokud chybí nějaký důvod k životu, je to ještě těžší.

Rodina se rozhodla pro zásadní krok

Starší muž skutečně potřebovat pomoc a rodina dostala úžasný nápad, který také následně zrealizovali. Pořídili mu malé štěně. Celé předávání nového člena domácnosti natočili na video, aby si na tento okamžik mohli vždy vzpomenout se slzami v očích. Jorkšírský teriér byl ideální volbou, protože je malý, mazlivý a chlupatý. Jediná věc, kterou muž odmítl, bylo vybrat mu jméno, takže rodina společně pojmenovala pejska Snoopy.

Jeden z členů rodiny se rozhodl video zavěsit na internet a nečekaně se stalo naprostým virálem. Vidělo ho již více jak 7,6 milionu lidí! Starší muž má nyní skutečného přátele a díky tomu znovu našel smysl života, který po smrti manželky ztratil. V některých případech je podobný zásah ze strany rodiny nutný a může zapůsobit velmi pozitivně, stejně jako v tomto případě. Před podobným krokem se samozřejmě musí rodina domluvit, co se stane s pejskem po smrti dědečka, protože ho s největší pravděpodobností přežije, jelikož se jedná o štěně.

Sdílejte článek