Myslela si, že má jen migrénu. Pak ale mladá matka zemřela

Matka čtyři dětí Lee Bradwayová ze Severní Karolíny ve Spojených státech po dlouhou dobu trápily migrény. Příčinu migrén neznala, ale nikdy ji nenapadlo, že ji bolest hlavy bude stát život. Provdala se za středoškolskou lásku a měli společně čtyři syny. Nyní všichni přišli o svou matku a její muž o manželku. A to všechno kvůli bolesti hlavy.

https://en.goodtimes.my/

Vyšetření odhalilo mozkové aneuryzma

Žena trpěla migrénami velmi dlouho. Když ji 1. dubna 2017 rozbolela hlava, nepřikládala tomu žádný význam. Myslela si, že ji znovu trápí obyčejná migréna. Když ji to nepřešlo, manžel ji odvezl do nemocnice. Netušil přitom, že stav jeho manželky je velmi vážný. Bolest hlavy nebyla totiž způsobena migrénou. Bylo to něco, čeho by se nikdy neobával, protože ho tato možnost nikdy ani nenapadla. Obávat se hlavně rakoviny, ale ta se nepotvrdila. Diagnóza byla ale strašná.

https://en.goodtimes.my/

Smrt mladé ženy vyděsila mnoho lidí

V nemocnici Lee diagnostikovali mozkové aneuryzma. Jedná se o kritický stav, kdy člověku otekla céva v mozku. Aneuryzma může vést k oslabení krevní cévy a hromadění malých bublin. To postupně vede k vysokému tlaku uvnitř mozku, což je velmi nebezpečné. Lee šla okamžitě na operaci, ale bohužel na následky své nemoci zemřela na sále. To se stalo jen pár dnů před jejími 42. narozeninami. Rodina si nikdy nemyslela, že ji vidí naposled. Nyní jsou zcela zdrceni.

https://en.goodtimes.my/

Příznaky mozkového aneuryzma

Aneuryzma dává příznaky, které bychom měli znát a počítat s nimi. Díky tomu si můžete sami zkontrolovat, jestli jde jen o migrénu nebo vážný a život ohrožující stav. Kromě bolestí hlavy patří mezi hlavní příznaky této nemoci bolesti v krku, nevolnost, zvracení, citlivost na světlo, ztráty vědomí nebo záchvaty. To vše může způsobit vysoký tlak v mozku. Jistě budete mít také problémy se soustředěním nebo běžnými činnostmi, které děláte během každého dne.

Zdroj: en.goodtimes.my