Na jakou část těla se soustředit pro pomalejší stárnutí?

Příliš se o tom nemluví, ale již staří Číňané si všimli, že jako první začnou člověku stárnout nohy a až potom zbytek těla. Je to proto, že na nohou se nachází mnoho nervových zakončení a reflexních zón, které ovlivňují celé naše tělo a mnoho z jeho funkcí. Pamatujte, že na jejich poznatcích je postaven celý moderní průmysl zdraví a krásy, takže tomu můžeme s klidným srdcem důvěřovat.

Zdraví nohou

Máte-li s nohama potíže a cítíte bolest nebo vám pravidelně otékají, navštivte svého lékaře. Nejdůležitějším faktorem pro zdravé nohy, je správná obuv. Ideálně byste se měli vzdát podpatků i plochých podrážek a spolehnout se na kvalitní, správně tvarovanou obuv. Každý má individuální tvar chodidla, pro který si musí vybrat ideální druh a tvar boty. Důležité je, aby měly prsty dostatek místa, chodidla mohla dýchat a nic je neomezovalo v pohybu.

Skvělé je také chodit zcela naboso, ideálně venku v trávě, a to alespoň po dobu 10 minut denně. Pokud nemáte k dispozici trávu, můžete samozřejmě chodit naboso i doma. Můžete si doma vytvořit i malou podložku s kameny, která bude mít masážní účinky. Chůze po kamenech zmírní únavu a zabrání vzniku nejrůznějších onemocnění. Pokud chcete tyto principy dodržovat i venku, podívejte se na barefoot obuv, která je v posledních letech populární a podle odborníků nejlepší možností, kterou můžete svým nohám dopřát.

Čtěte také: Proč pořád žvýkám lněná semínka: Každý, zejména ženy nad 35 let, by to měl vědět!

https://ohlyad-dnya.pro/

Suchá masáž

Chcete-li mít zdravé, mladé a spokojené nohy, dělejte si pravidelně příjemné masáže. Vyzkoušet můžete suchou masáž, kdy stisknete jeden bod 20krát bez přestávky na každé noze, ale nesmí vás to bolet. Tuto masáž provádějte pravidelně ráno a večer. Díky této jednoduché metodě podpoříte krevní oběh a uvolníte si svaly na nohou.

Mokrá masáž

Užít si můžete také masáž s pomocí vody. Nalijte vodu do umyvadla, přičemž voda by měla mít 38-40 stupňů. Ponořte do vody nohy a počkejte, dokud nebudou červené. Poté stiskněte jeden bod oběma palci současně 80krát bez přestávky. Nakonec si rukama třete chodidla po dobu asi tří minut. Už po prvním sezení zaručeně pocítíte velký rozdíl.