Stromy jsou velmi cenným pokladem naší planety. Jsou velké, zelené a jen díky nim se nám dostává tolik kyslíku, kolik jen potřebujeme. Toto si velmi dobře uvědomila žena, které se před barákem tyčil mrtvý strom. Mrtvý byl ovšem jen do té chvíle, dokud mu nevdechla nový život.

Jen díky ní může tento strom stát dál na svém místě. Žena se v jeho kmenu rozhodla vybudovat malou, ale velmi útulnou knihovničku, kterou začalo využívat mnoho občanů této obce. Mohou se tak pyšnit krásnou a originální dominantou obce.

Originální knihovna

Pro milovníky knih a literatur není nic příjemnějšího než mít útulný koutek, kam je dobré se zašít s hrnkem dobrého čaje nebo kávy, kde se mohou v klidu nechat vtáhnout do děje knihy a prožít příběh spolu s hlavními hrdiny.

Knihoven je po celém světě spoustu, některé mají svá tajemství, jiné jsou vyhlášené, ale stromových knihoven se opravdu moc nevyskytuje. Žena, která se rozhodla zachránit mrtvý kmen stromu a vybudovat v něm útulnou knihovnu má opravdu dobré srdce a cit pro přírodu.

Není žádným tajemstvím, že existují organizace po celém světě, které se snaží udržet v lidech lásku ke knihám, a to se jim většinou daří. Knihy ve fyzické podobě se snažily převálcovat e-knihy, audioknihy a další vynálezy, ale obliba klasických papírových knih je stále obrovská, a právě na to bychom měli být hrdí.

Knihobudky

Knihovna v kmeni stromu funguje na stejný způsob, jako u nás velmi rozšířené knihobudky. Znamená to, že sem lidé nosí knížky, které už třeba mají přečtené a vědí, že je znovu číst nebudou, knihy, které se jim nevejdou domů, ale i ty, které se jim nelíbili.

Člověk, který jde okolo má možnost se v takové knihovně zastavit, porozhlédnout a vybrat si knížku, kterou by si rád přečetl. Může ji číst přímo tam, nebo si ji půjčit domů a po přečtení vrátit. Pokud se mu kniha hodně zalíbí, může si ji také nechat a umístit místo ní do knihobudky knihu jinou.

Sdílejte článek