Nápoj, který si zamilujete a budete mít silné kosti!

Každá maminka někdy svému dítěti řekla, že musí pít mléko, aby mělo silné kosti. Je na tom kus pravdy, ale mléko rozhodně není jediným nápojem, který byste měli pít pro zdravé a silné kosti. Podle výživových odborníků je úžasná také bylinka, kterou má doma většina z nás. Jistě ji najdete ve své kuchyni i vy a budete si moci kdykoli udělat léčivý čaj, který vám pomůže se zdravím kostí.

Čaj pro silné kosti

Podle mnoha specialistů mají lidé v dnešní době často problémy se slabými kostmi. Ti, kteří chtějí pevné kosti, by měli do svého každodenního režimu zařadit speciální čaj. Polyfenoly, katechiny a flavonoidy jsou pro lidské tělo velmi zdravé a pomohou vám i k pevným kostem. Z tohoto důvodu byste měli pít tento zdravý čaj každý den. Může vám to pomoci k celkovému zdraví a lepší koncentraci.

Polyfenoly podporují mineralizaci kostí, oddalují ztrátu jejich hustoty a zvyšují hladinu vitamínu D v těle, což přispívá k lepší absorpci vápníku. Katechiny fungují jako štíty pro kostní buňky. Flavonoidy mají velmi prospěšný vliv na estrogeny. To jsou hormony, které se většinou spojují jen se ženami, ale ve skutečnosti se nachází u obou pohlaví a pomáhají předcházet úbytku kostní hmoty.

Čtěte také: Zázračná tinktura, která pomůže s léčbou mnoha onemocnění, včetně těch onkologických

https://www.pexels.com/

Jaký čaj potřebujete pro zdravý a pevnost svých kostí?

Dobrou zprávou je, že se nejedná pouze o jeden čaj. Můžete je proto v klidu střídat. Pravidelně byste měli pít zelené, černé nebo oolong čaje. Právě tyto tři druhy jsou pro silné kosti nejlepší. Podle některých odborníků je důležitá také teplota. Podle jedné studie se jedná o 50-60 stupňů, protože je to nejlepší teplota pro katechiny.

Vypít byste měli jeden až čtyři šálky denně, abyste se dočkali požadovaného efektu. Toto množství je podle dostupných studií bezpečné. Nesmíte je ale pít rychle po sobě. Zařaďte tyto čaje do komplexního a vyváženého jídelníčku. Jedině tak bude mít vaše tělo dostatek veškerých vitamínů a minerálů, které potřebuje ke správnému efektu těchto čajů.

https://www.pexels.com/

Další účinky čajů na lidské tělo

Výhody černého, zeleného i oolong čaje nezasahují jen kosti. Rozšiřují se také na srdce, mozek, koncentraci nebo náladu. Podle certifikované nutriční specialistky Nevy Cochranové může pravidelné pití čajů snížit hladinu špatného cholesterolu (LDL) a snížit zároveň i riziko srdečních onemocnění. To platí ale pouze u pravidelné konzumace těchto čajů. Nárazová konzumace velkého množství zeleného, černého nebo oolong čaje nebudou mít stejný účinek.

Katechiny navíc působí proti volným radikálům. To může působit jako prevence rakoviny a mnoha dalších onemocnění. Zelený čaj má také prokazatelné účinky na pozornost a paměť, protože obsahuje také kofein a thiamin. Thiamin dokáže navodit v lidském těle pocit klidu, takže byste ho měli pít, když se chcete uklidnit. Musíte ale počítat s tím, že je v něm také kofein, takže před spaním nebude nejlepší volbou.

Zdroj: newsitamea.gr