Našla malé, ještě slepé koťátko. Ujala se ho

Malá holčička Kathryn si právě hrála v dešti, když se jí zdálo, že slyší podivné zvuky. S deštníkem se vydala situaci prozkoumat a objevila malého tvorečka, který se v dešti krčil, klepal a tiše naříkal. Když pohlédla na zubožené zvířátko s šedivým ocáskem, nejprve si pomyslela, že je to jen krysa, a chystala se vydat zpět domů.

Kathryn vzala kotě domů

Když se ale Kathryn otočila, „krysa“ zvedla čenich, zavřela oči a začala naříkat o to hlasitěji. V tu chvíli si dívka uvědomila, že je to malé novorozené kotě. Bylo drobné, na kost promrzlé, ještě slepé a s pupeční šňůrou na bříšku. Spolu s rodiči vzala dívka koťátko domů, ale obávala se, že tak malému mláďátku maminku nenahradí. Naštěstí se její obavy nepotvrdily, chtělo to jen trochu trpělivosti.

Pojmenovali ho Bruce. Po dvanácti dnech vážil pouhých 100 gramů a stále neotevíral oči. Když je ale konečně otevřel, rodina uviděla ta nejkrásnější očka na světě. Kotě bylo krmené z pipety a inzulínové stříkačky, po čase se naučilo olizovat mléko z nosu a nakonec už začalo i samo pít z misky. Z Kathryn a Bruce se stali nerozluční kamarádi.

Čtěte také: Po mamografu přišla rána. Žena poznala, že je to rakovina

Bruse je zdravý a statný

Bruce si nelze nezamilovat. Jeho jasně modrá očka jsou pronikavá a zářivá. Za lásku a péči se kotě odvděčilo vynikajícím zdravím – v devíti týdnech už vážilo celý kilogram a měl se čile k světu.

Koťátko má popelavě šedou barvu a už teď je jasné, že z něj bude krásný a statný kocour. U nových majitelů našel bezpečný a láskyplný domov, kde může bez omezení dovádět uvnitř i na zahradě.

Jak se tak malé koťátko ocitlo na ulici uprostřed deště se nová majitelka nejspíš nikdy nedozví, pokud ho ale někdo jen tak vyhodil ven, je to opravdu kruté a nemilosrdné.

Zatoulaných a nechtěných koťat jsou ostatně plné útulky. Odvést je do útulku nebo nabídnout je hodným lidem je ale daleko lepší řešení, než je jen tak vyhodit na ulici a ponechat svému osudu.