Nebudete věřit, kde všude lze háčkování využít: Tohle jsou ty nejkrásnější výtvory z celé republiky!

Háčkování je velmi efektivní způsob, jak vytvořit hezké a funkční dekorace, ale i poměrně pevné vybavení domácnosti. Vytvořit háčkované DIY je sice jednoduché, vyžaduje však spoustu času a soustředění, pokud si na něm ovšem dáte záležet, můžete vytvořit neobvyklé a také nečekané kusy, které vám budou mnozí závidět. Vedle běžných produktů, jako jsou deky či prostírání s různým typem vzorování a kombinací barev lže uháčkovat také módní doplňky a celé oblečení, jež se vyznačuje nejen zajímavým vzhledem, ale také pohodlným a na dotek příjemným charakterem. Podle druhu vzoru lze vytvořit výrobky různé pevnosti, jež mohou být lehké a vzdušné nebo pevné a tepelně izolační, zkrátka – uháčkovat si můžete jakýkoliv typ oblečení či pokrývky pro používání v létě i v zimě.

Háčkování pro děti

Háčkované věci jsou díky možnosti regulovat tloušťku výsledného výrobku vhodné také pro velmi malé děti. Primárně je možné takto vyrobit pokrývky hlavy (kloboučky a čepičky), které dobře drží tvar a mají širokou i úzkou krempou, který bude dítě chránit před působením ostrého sluníčka a zároveň se mu v něm nebude přílišně pařit hlavička –  na rozdíl od jiných typů látek je u háčkování (obdobně jako u pletení) v jednom kuse možné měnit hustotu vzoru, a tím vytvořit unikátní a hlavně originální dílko s velmi dlouhou životností a podle použitého materiálu také odolností.

Kromě kloboučku můžete dítěti uháčkovat celou škálu oblečení, jako jsou svetříky, kalhoty, overaly, rukavičky, či dokonce botičky (zejména pro ty děti, co ještě nechodí) – otevřené i uzavřené, které jej budou chránit především při sezení v kočárku nebo nošení v nosítku.

Čtěte také: Nejčastější důvody, proč muž nechce mít sex

Dekorační háčkování

Společně s oblečením je možné využít různých vzorů a postupů a uháčkovat dítěti také roztomilé hračky – háčkují se především zvířátka, jelikož je možné vytvářet výrobky, jež mají základní rotační charakter. Tato vlastnost se využívá také při vytváření dekorací – obháčkovat lze různé předměty válcového tvaru, jako jsou květináče, dózy nebo konstrukční prvky židlí – rozhodně jim dodáte nevšední a originální vzhled.

Působivé je také uplatňování funkčních vlastností háčkovaných vzorů – při použití pevných materiálů lze vytvářen zajímavé dětské zábrany – průhledné závěsy nebo háčkované zábrany do postýlek, které zamezí zaseknutí končetin během spánku. Dokonce lze vytvořit velmi pěkné závěsné kolébky či další produkty, které si budete v domácnosti užívat, jelikož budou příjemné na pohled a dotvoří atmosféru domova.