Nečekaná smrt Valiho. Jaký je důvod jeho úmrtí? Co bude s Maxim Turbulenc?

Daniel Vali, frontman a zakladatel skupiny Maxim Turbulenc, tragicky zemřel ve věku 53 let. Jeho náhlý úhyn šokoval nejen fanoušky, ale také kolegy a přátele z hudebního průmyslu. Valiho smrt přinesla smutek a dojetí, a to nejen ve skupině Maxim Turbulenc, ale i mezi dalšími hudebními osobnostmi. V tomto článku se podíváme na události spojené s náhlým úmrtím Daniela Valiho, vzpomínky jeho kolegů a vývoj skupiny Maxim Turbulenc po jeho odchodu.

View this post on Instagram

A post shared by Petr Novák Ajfel (@maximturbulenc)

Náhlé úmrtí Daniela Valiho

Daniel Vali, který založil skupinu Maxim Turbulenc a strávil s ní na hudební scéně celých 30 let, zemřel náhle. Podle informací získaných zdroji byl Vali s přáteli na večeři, když ho zasáhl infarkt. Předtím se prý skvěle bavil a vtipkoval, ale najednou ho zradilo srdce. Jeho náhlý odchod šokoval všechny, kteří si ho vážili a měli ho rádi.

Čtěte také: Nevěsta mělo obrovské překvapení pro svého budoucího muže!

„Ještě včera jsme spolu mluvili, byl v naprosté pohodě, plný elánu. Je to strašné. Vůbec nemůžu věřit tomu, co se stalo,“ uvedl na skon Daniela Valiho Tomáš Báča alias Timi, jeho kolega ze skupiny Maxim Turbulenc.

Vzpomínky kolegů

Náhlé úmrtí Daniela Valiho zasáhl nejen fanoušky, ale také jeho kolegy z hudební branže. Moderátoři Vlasta Korec a Jan Musil vyjádřili svůj smutek na sociálních sítích. Vlasta Korec napsal: „Danečku, kamaráde… To je moc brzy.“ Jan Musil připojil: „Ach jo, Danieli… Maxíci bez tebe? Jednou jsme si řekli, že si člověk po padesátce začne užívat každé minuty… Odešel jsi podle zpráv rychle a nám ostatním jsi zanechal vzpomínky. Díky za všechna setkání a srandičky. Vzpomínám a přeji ti klidnou cestu do věčnosti. A nahlas říkám tvoje jméno… Daniel Vali z Maxim Turbulenc umřel.

Instagram

Maxim Turbulenc po odchodu Daniela Valiho

Maxim Turbulenc se po jeho odchodu musela přizpůsobit nové situaci. Kromě Valiho ve skupině vystupovali také Petr Novák (Ajfel) a Tomáš Báča (Timi). Tito dva členové nahradili původní členy Pavla Vohnouta a Petra Panochu, kteří byli Valim vyhozeni a následně založili skupinu Maxíci spolu s Přemyslem Stoklasou.

Pavel Vohnout, kterému se přezdívá Kyklop, na Valiho vzpomíná s jistou hořkostí: „Asi osm let jsme se nestýkali, hodně se toho mezi námi pokazilo. Nestihli jsme se usmířit, ale k tomu by upřímně ani nemohlo dojít, byla tam mezi námi velká nevole. Ale už je to dávno za mnou, žiju svůj život se svou kapelou a co bylo, to neřeším.