Nechat si cizí peněženku? Chudý chlapec věděl přesně, co je správné!

Chlapec vyrazil se svým otcem během krásného slunečního dne na procházku. Byl právě Memorial day, proto lidé trávili čas venku nebo se svými sousedy. Green Bay ve Wisconsinu patří mezi příjemné přírodní lokality, na čerstvém vzduchu bylo hezky a Vince, jedenáctiletý kluk, pozoroval, jak se jaro loučí a přichází léto. Právě ve chvíli, kdy s otcem Lorenzem procházeli parkem Voyager, si Vince všiml, že na zemi leží peněženka. Sebral ji a podíval se dovnitř.

https://spotlightstories.co/

Doklady s adresou

Peněženku neotevřel kvůli tomu, aby se podíval, kolik uvnitř je peněz. Vince zajímalo, zda nebude uvnitř nějaký doklad s adresou, aby mohl peněženku vrátit. A opravdu. Uvnitř se ukrýval řidičský průkaz s adresou. Vince přesně věděl, co má udělat. Peníze ho nezajímaly, přitom už nějaký čas jeho rodina zažívala velmi nešťastné období, kdy jeho otec neměl práci, dokonce se s ním musel dělit o ponožky ve skříni, protože na nové nebylo. Nehledě na to věděl, co je správné.

https://spotlightstories.co/

Zvonek u dveří

O několik kilometrů dál ve stejném okamžiku, kdy Vince našel peněženku, zjistil Chase Dahlke, že mu chybí. Namísto odchodu na setkání se sousedy a grilování chtěl začít obvolávat banku a další instituce. Bál se, aby jeho doklady nebo platební kartu někdo nezneužil. Najednou zazvonil domovní zvonek. Událost zaznamenala bezpečnostní kamera u dveří. Před nimi stál kluk, který čekal na otevření dveří. Rodiče Chase otevřeli dveře a Vince jim podával peněženku se slovy, že ji před chvílí našel v parku Voyager.

Čtěte také: Tuto sobotu přibylo 3955 nakažených

https://spotlightstories.co/

Odměna pro poctivého nálezce

Chase poděkoval, otevřel peněženku a vytáhl všechny peníze, bohužel měl pouze dva dolary, zbytek byly karty a doklady. Byl šťastný, že peněženku získal zpět, protože zařizování by jej přišlo na spoustu peněz, k tomu by trvalo velmi dlouho. Rodina byla příběhem dojata, o to více, že se jednalo o velmi chudého chlapce. Rozhodla se pomoci a vytvořila finanční sbírku na GoFundMe, protože Lorenzo nemohl najít práci kvůli Covidu-19. Vybralo se neskutečných 10 000 dolarů, což stačilo nejen na vlastní ponožky, které si původně Vince velmi přál, ale také na mnoho dalších potřebných věcí.

Zdroj: spotlightstories.co