Nejlepší potraviny pro kuřáky, kteří chtějí přestat

Hodně lidí chce přestat s kouřením. Abyste to mohli udělat efektivně, měli byste minimalizovat škody, které kouření způsobuje. Doplněním látek můžete zvrátit vliv kouření na naše tělo. A můžete také tělo přesvědčit, že nepotřebuje nikotin k běžnému fungování. Při odvykání byste měli doplňovat tyto vitamíny a minerály, aby se vám proti cigaretám bojovalo lépe.

https://www.pexels.com/

Vitamín C a antioxidanty

Vitamín C je silný antioxidant, který posiluje imunitní systém. Nikotin ničí antioxidanty, takže kuřáci potřebují více vitamínu C i dalších vitamínů z ovoce a zeleniny. Kromě toho byste měli doplňovat také vitamín E, karoteny a flavonoidy. Do jídelníčku kromě citrusů proto začleňte také olej, ořechy, mrkev, meruňky nebo dýni.

Mléčné výrobky a omega-3 mastné kyseliny

Kuřáci většinou pijí hodně kávy a v důsledku toho přijímají méně vápníku. Musíte proto vápník doplňovat a mléčné výrobky jsou k tomu nejlepší. Žluté sýry, sardinky nebo houby jsou pro příjem vápníku nejlepší. Proti rakovině plic způsobené kouřením vám pomohou omega-3 mastné kyseliny. Ty najdete v tuňáku, extra panenském olivovém oleji nebo v oříšcích.

Čtěte také: Neřešte stres prášky plnými chemie. Zkuste levanduli, heřmánek nebo kozlík lékařský

https://www.pexels.com/

Hnědá rýže, ovoce a med

Celozrnné výrobky obsahují hodně vitamínu B, které poškozuje cigaretový kouř. Hnědou rýži byste proto měli začlenit do jídelníčku. Z mnoha důvodů byste měli jíst velké množství ovoce. Kvůli sacharidům byste ale neměli podceňovat ani sladkosti nebo med. Hořká čokoláda a sladké podle vašeho výběru bude ideální. Neměli byste to ale přehánět.

Voda

Nikotin způsobuje podráždění střev a rychlejší vyprazdňování. Proto musíte pravidelně doplňovat tekutiny, aby nedošlo k dehydrataci. Hodně kuřáků nahrazuje vodu kávou, ale to jen prohlubuje problémy. Místo toho si dejte po ruce dostatek vody, čerstvé ovoce, zeleninu a čerstvě vymačkané šťávy. Díky tomu budete zdravější a možná vám to i pomůže přestat s kouřením.

Zdroj: newsitamea.gr