Nejlepší způsoby, jak si poradit s oteklýma nohama

Správná a vyvážená strava je klíčem k dlouhému a pevnému zdraví. Rovnováha tekutin v těle je velmi důležitá. Nejen, že budete zdravější, ale také budete lépe vypadat. Hodně tekutin v těle totiž způsobuje otoky končetin, včetně rukou, kotníků, lýtek a chodidel. To může být velmi nepříjemné v běžném životě. Na odvodnění ale nutně nepotřebujete léky. Poradíme vám, jak na to.

Omezte v jídelníčku sůl

Tohle je největší chyba, kterou lidé v dnešní době dělají. Sůl se nachází snad každém produktu, který konzumujete. Právě proto bychom se měli vyhýbat průmyslově zpracovaným potravinám, protože tam se jí nachází hodně. Sodík je pro tělo zdravý, ale ve správném množství.

Využijte pampeliškové listy

Pixabay

Pampeliška je nejen krásná luční květina, ale také léčivá bylina. Její listy mají antivirové, protiplísňové a antioxidační vlastnosti. Působí močopudně, takže se díky ní dokonce pročistíte a dostanete ze svého těla přebytečné tekutiny, které by vám jinak v těle zůstaly.

Čtěte také: Otec chce zvýšit povědomí o dětech s rakovinou. Proč?

Draslík je klíčový pro snížení tekutiny v těle

Rajčata, avokádo nebo banány jsou skvělým (přírodním) zdrojem draslíku. Ten je zapotřebí pro mnoho funkcí v organismu, včetně snížení vody v těle. Stará se ale také o vaše srdce svaly a nervy. Proto byste na něj ve svém jídelníčku měli myslet.

Hořčík podporuje vaše zdraví

Mírnější projevy PMS, nadýmání nebo zadržování vody v těle. O tohle všechno se postará hořčík, který si můžete koupit v lékárně. Stejně tak ho můžete doplnit pomocí potravin, jako jsou ořechy, hořká čokoláda, listová zelenina nebo celozrnné pečivo.

shutterstock.com

Vitamín B6 nakonec

Tento vitamín podporuje činnost mozku, reguluje tekutiny v těle, pomáhá při tvorbě červených krvinek a podporuje metabolismus i imunitní systém. Jestli ho chcete mít v těle více bez návštěvy lékárny, zařaďte do jídelníčku brambory, cizrnu, vlašské ořechy, tuňáka nebo banány.