Největší chyby, které všechny ženy dělají při menstruaci

Menstruace je pro mnoho žen jen zátěží, kterou musí každý měsíc přetrpět. Mnoho žen se nemůže dočkat, až jejich perioda skončí a budou moci znovu normálně žít. Pozornost musíte věnovat hlavně své hygieně. V této době jsou ženy hodně náchylné k infekcím, a proto na sebe musíte dávat pozor. Řekneme vám o dvou chybách, které dělá prakticky každá žena.

Nepříjemný zápach

Mnoho žen si myslí, že nepříjemný zápach během menstruace je velmi běžným jevem. Ve skutečnosti to není pravda. Jestli něco cítíte a je vám to velmi nepříjemné, ale to pravděpodobně kvůli bakteriální nebo plísňové infekci. Ženské tělo má svůj přirozený zápach během celého měsíce a ten se nemění ani během menstruace. Možná se budete více potit, ale jinak byste neměli pociťovat žádné změny.

Jestli máte infekce, nikdy to s mytím nepřehánějte. Můžete si ublížit, protože mnoha infekcím se velmi dobře daří ve vlhkém prostředí. Kožní tkán v této oblasti je navíc velmi citlivá. Intenzivní mytí ji může ještě více podráždit a poškodit. Místo toho se myjte opatrně vlažnou vodou a mýdlem. Použít můžete také speciální intimní mýdla.

Čtěte také: Nachlazení, chřipka nebo záněty dutin-jak se jim vyhnout?

Správná hygiena

shutterstock.com

Mnoho žen má pocit, že se v tomto období v měsíci musí neustále mýt a udržovat v čistotě. To je samozřejmě důležité, ale nesmíte to přehánět. Právě v tomto týdnu si můžete velmi jednoduše narušit přirozenou rovnováhu pH v těle. Sprchujte se jednou denně jako vždycky. Nemusíte jít do sprchy dvakrát nebo třikrát denně jen proto, že krvácíte.

shutterstock.com

Vyhýbejte se také mycím prostředkům, které obsahují hodně chemických látek. Místo toho jsou lepší přírodní, antiseptické a šetrné prostředky. Mýdlo nebo sprchový gel by měl mít neutrální hodnotu pH, aby nenarušil vaše vlastní pH pokožky. Ideální jsou také intimní produkty, které jsou navrženy přesně pro potřeby této oblasti vašeho těla. Péče o tělo je důležitá během celého měsíce, ale v této době byste měli svému tělu věnovat více pozornosti.

Zdroj: tudasfaja.com