Včasné odhalení některých příznaků nemocí může urychlit proces uzdravení, což platí u všech nemocí. Jistě bychom žádné příznaky neměli ignorovat. Ať už se jedná o necitlivost končetin nebo nevysvětlitelné hubnutí za uplynulé tři měsíce, je třeba potíže ihned řešit se svým lékařem. Přečtěte si několik nejasných příznaků týkající se cukrovky.  

Časté močení

Časté močení především v noci může být nejčastější známkou cukrovky. Mnoho lidí si řekne, že před spaním hodně pije, ale pozor, sledujte to. V takovém případě jde do krve mnoho cukru a tělo se ho touto cestou snaží zbavit.

Velká žízeň

Kvůli častému močení tělo potřebuje doplnit další tekutiny. V takovém případě si tělo říká o sladký nápoj, džus a další limonády s vysokým obsahem cukru. Opět ale začíná stejně začarovaný kruh jako v noci, proto dávejte pozor na tyto žíznivé příznaky.

Hubnete?

Pokud hubnete, může to být způsobeno dvěma faktory: ztrácíte mnoho vody a druhou možností je, že přijaté kalorie jsou velmi rychle vyloučené z těla ven. Pokud dokážete hladinu cukru vrátit do normální roviny, vaše tělesná hmotnost se vrátí na úroveň před cukrovkou.

Máte neustále hlad

Pokud cukr v krvi kolísá, máte pocit neustálého hladu. V takovém případě vás ale neuchlácholí například okurka či jablko, prahnete po něčem sytějším a ve vašem případě to jistě bude něco plného sacharidů a glukózy. Je ale třeba se od těchto potravin držet dál.

Jste unavení a vyčerpaní

Každý je někdy unavený, a to především na jaře, kdy se mění roční období. Jenže pokud je únava silná a přetrvává i když se pořádně vyspíte, vaše tělo není schopné správně využít energii, kterou by mělo nabírat z jídla. Pokud trpíte cukrovkou druhého typu, příznaky únavy se zvyšují v důsledku vyššího procenta cukru v krvi.

Náladovost a podrážděnost

Jestliže se u vás objeví vysoká hladina cukru v krvi, můžete pociťovat deprese, úzkosti, vyšší míru stresu a podráždění. Objevuje se i únava, vyčerpanost a nechuť do života. Jakmile dostanete cukr v krvi do normální hodnoty, vrátí se vám nálada a veškeré chmury by měly odeznít.

Necitlivost v nohou

Dalším příznakem zvýšené hladiny cukru v krvi je brnění nohou, ale i rukou a znecitlivění nohy. Pokud není cukrovka včas řešena, může dojít až k poškození nervového systému, který způsobí stupňující se necitlivost.  

Kvasinkové infekce

Vyšší obsah cukru v těle, což znamená i v moči, podporuje růst různých bakterií a hub. Jestliže vás trápí opakované infekce močových cest, doporučujeme zmínit se vašemu ošetřujícímu lékaři o testech na cukrovku.

Sdílejte článek