Několik způsobů, které vás zbaví křečových žil

Křečové žíly jsou nevzhledné, a to jen kvůli tomu, že v daném místě působí špatný krevní oběh a tím pádem žíle jsou do modra zbarvené. Tato špatná žilní funkce je nejen nevzhledná, ale dokáže také negativně ovlivnit život lidí. Existují některé způsoby snižující jejich vzhled i bolest. Máme pro vás alternativní léčbu, která vám může pomoci zmírnit příznaky či dokonce křečové žíly vyléčit.

Cvičte

Jako první doporučujeme pravidelný pohyb. Díky fyzické aktivitě budou nohy lépe prokrvené. Tento způsob jistě pomůže odstranit nahromaděnou krev v žilách, která způsobuje nevzhledné zabarvení. Mimo to se ukazuje, že správný krevní tlak má pozitivní vliv jako prevence křečových žil. Nejlepší bude, pokud krev v těle rozproudíte takovým cvičením, které má minimální dopad na tělo, to znamená, že nejvhodnější bude plavání, chůze, jízda na kole či dokonce jóga.  

Kompresní punčochy

Kompresní punčochy jsou velice známé a jistě jste je již na někom známém zahlédli. Používají se proto, aby byla krev z postižených žil přesunuta k srdci. Také bolest, kterou běžně pociťujete, bude s kompresními punčochami snížená. Tyto punčochy koupíte v každé lékárně.

Čtěte také: Co to znamená, když váš svědí kůže na určitých místech na těle?

Rostlinné extrakty

Jak jsme již zmínili, jednou z nejčastější příčiny vzniku křečových žil je žilní nedostatečnost, která se projeví těžkostí, bolestí, ale i svěděním. Tyto potíže lze zlepšit pomocí koňského kaštanu. Kaštan najdete na internetu nebo v obchodech se zdravou výživou. Mořská borovice a olivový olej pomohou snížit otoky nohou a zmírní bolesti.

Změna jídelníčku

Tím, že snížíte nadměrnou sůl ve stravě, snížíte také zadržování vody v těle. Stejného výsledku docílíte také pomocí potravin bohatých na draslík. Tento minerál najdete především v mandlích, pistáciích, bílých fazolích, bramborách, listové zelenině, lososu a tuňákovi. Myslete na to, že je velmi důležité udržovat zdravou tělesnou váhu. Jestliže člověk trpí nadváhou, zatěžuje své žíly.   

Dopřejte si více flavonoidů

Pokud si dopřejete více flavonoidů, bude se krev v žilách hromadit mnohem méně. Navíc díky nim snížíte krevní tlak a uvolníte cévy. Mezi potraviny s vysokým obsahem flavonoidů patří: paprika, borůvky, třešně, kakao a česnek. Dopřejte si tyto potraviny co nejčastěji.

Hroznová jádra

Extrakt z hroznových jader dokáže pomoci snížit otoky dolních končetin a další příznaky spojené s křečovými žilami. Ale pozor! Pokud užíváte léky na ředění krve, hroznovým jádrům ve formě tablet či roztoku se jistě vyhněte. Ve skutečnosti by se v těchto případech riziko krvácení mohlo zvýšit.

Správné oblečení

Doporučujeme, abyste se vyhýbali příliš těsnému oblečení z důvodu neomezování přívodu krve do dolní části těla. Boty volte raději ploché s kvalitní ortopedickou vložkou. Vysoké podpatky by mohly křečovým žilám více škodit. 

Mějte nohy ve vyvýšené poloze

Když si lehnete nebo sednete, snažte udržovat nohy ve stejné výšce jako je vaše srdce. Díky stejné výšce se krev z dolní části těla lépe vrátí zpět do srdce. A pokud pravidelně a dlouhodobě sedíte, příznaky křečových žil se budou více zhoršovat. 

Dopřejte si masáž

Pomocí masáže postižené oblasti dokážete pomoci lepšímu cirkulování krve. Pomozte si masážními oleji, které kůži zvlhčí a celkově masáž bude mít lepší účinky. Také je třeba vědět, že byste se měli vyvarovat velkému tlaku na žíle. Poškodili byste tak tkáně. Masáž provádějte lehce a jemně.

Nezapomínejte na pohyb

Aby krev v těle proudila, jak má, nezapomínejte na pravidelný pohyb a neseďte příliš dlouho. Pokud pracujete v kanceláři, je dobré se každých třicet minut nebo hodinu zvednout a jít se projít. Vyhýbejte se také poloze se zkříženýma nohama, která znemožňuje správný průtok krve do dolních končetin.