Nemocná toulavá kočka požádala o pomoc během zimy

V kanadském Quebecu jednoho mrazivého dne uslyšela naříkání ze svého dvorku. Šla se proto podívat, co se děje. Ve sněhu našla mrznoucí oranžovou mourovatou kočku, která nevypadala vůbec dobře. Toulavá kočka škrábala na dveře a zoufale mňoukala. Žena byla dobrovolnicí pro záchranu koťat u Un Chat à la Fois. Ihned kočku pustila dovnitř, vyfotila ji a snímek poslala zakladatelce organizace Marii Simad. Věděla, že dospělé kočky neberou, ale zkusila to.

mypositiveoutlooks.com

Zoufalá kočka toužila po pomoci

„Jakmile jsem viděla ten obrázek, zlomilo mi to srdce a řekla jsem jí, aby kočku vzala na naši partnerskou kliniku, aby mohla být vyšetřena,“ řekla Marie. „Její tvář řekla vše, co bylo potřeba říct. Chvíli zůstala před jejími dveřmi, a jakmile jsem jí řekla, aby ji přivezla, nesnažila se ani utéct,“ pokračovala.

mypositiveoutlooks.com

O 30 minut později se již kočka nacházela na klinice. U veterináře byla velmi klidná a během celého vyšetření spolupracovala. Nechala se vyšetřit, a to včetně rentgenu a krevního testu. Kočka neměla čip a nebyla kastrovaná. Byla plná kousanců a měla omrzliny. Navíc lékař objevil také zkažené zuby, cukrovku, červy, kožní alergie, blechy i klíšťata. Doopravdy potřebovala pomoc.

Čtěte také: Seriál Zalez do spacáku je propadák! Nepomohl ani Klus v hlavní roli!

mypositiveoutlooks.com

Kočka byla vděčná za každou pomoc

Marie věděla, že bez okamžité pomoci by kočka zimu nepřežila. A pravděpodobně by umírala v hrozných bolestech. Ve chvíli, kdy se o ni někdo postaral, projevila velkou vděčnost lidem. Byla velmi milá a Marie ji pojmenovala Aslan podle lva z Letopisů Narnie. Musela to být domácí kočka, protože byla na lidi zvyklá. Těžko říct, jestli se ztratila nebo ji majitel vyhodil z domu.

mypositiveoutlooks.com

Pár dní zůstala u veterináře a její zdravotní stav se hodně zlepšil. Proto šla do útulku, kde se velmi rychle spřátelila s dalšími kočkami. Žena, u které Aslan klepala na dveře, si ji vzala do pěstounské péče. Když přišla žádost o adopci, nedokázala se s ní rozloučit. Proto se rozhodla, že si ji adoptuje sama. Nyní si užívají společného života a kočka má konečně velmi dobrý život.

mypositiveoutlooks.com

Zdroj: mypositiveoutlooks.com