Neurolog poradil způsob, jak zlepšit paměť v každém věku

Cvičíte pravidelně a posilujete své tělo? Možná si to vůbec neuvědomujete, ale mozek je také sval, který vyžaduje pravidelné cvičení. Pokud ho denně netrénujete, po nějaké době se začne zhoršovat. Většina lidí na tohle vůbec nemyslí a po práci již svůj mozek nezatěžuje. Vědci dokázali, že stimulací funkcí mozku zlepšíte paměť a udržíte si bystrou mysl i v pokročilém věku, kdy se může jednat o efektivní prevenci Alzheimerovy choroby. Podívejme se na nejlepší cvičení, která byste měli ukázat svým rodičům a prarodičům.

https://www.siwawkuchni.pl/

Barevní slova a čísla na stole

Vezměte si obrázek, na kterém jsou slova napsaná různými barvami. Cvičení spočívá ve vyslovení barvy, kterou je slovo napsáno. Po přečtení celého textu si slova přečtěte znovu, ale v opačném pořadí. Možná se to nezdá jako snadný úkol, ale zas tak jednoduché to není! Pravá strana mozku chce pojmenovat barvu, zatímco levá strana chce říct dané slovo. Díky tomu budete cvičit obě mozkové hemisféry najednou. Ovlivňuje to pozornost a toto cvičení je prevencí Alzheimerovy choroby.

https://www.siwawkuchni.pl/

Pro rozvoj periferního vidění, pozornosti a rychlosti čtení umístěte před sebe na stůl tabulku s čísly. Dívejte se na stůl ze vzdálenosti 30-35 cm, jako při čtení knihy. Věnujte pozornost číslům a potom se pomocí periferního vidění rozhlédněte kolem stolu. Potom najděte čísla od 1 do 25 a řekněte je nahlas. Neustále se dívejte do středu stolu a hledání čísel provádějte periferním viděním.

Cvičení s prsty a psaní oběma rukama

Cvičení s prsty je velmi jednoduché. Prsty pravé ruky udělejte znak „V“ a levou rukou znak „OK“. Potom rychle vyměňte ruce a znaky. Znaky střídejte tak rychle, jak to bude možné. Cvičení vždy provádějte oběma rukama a soustřeďte se na to, aby to bylo velmi rychlé. Toto cvičení podporuje pozornost, schopnost plynule přecházet mezi úkoly a spojení mezi mozkovými hemisférami.

https://www.siwawkuchni.pl/

Zkoušeli jste někdy psát oběma rukama ve stejnou dobu? Není to nic jednoduchého. Ke cvičení potřebujete jen dva papíry a dvě tužky nebo pastelky. Oběma rukama kreslete na papír současně geometrické tvary, přičemž na jeden nakreslete kruh a na druhý trojúhelník. Mohou to být i slova, ale vždy by se mělo jednat o dvě různé věci, abyste každou rukou dělali jiné pohyby. Synchronní psaní podporuje rozvoj multitaskingu a posilujete obě mozkové hemisféry.

https://www.siwawkuchni.pl/

Zdroj: siwawkuchni.pl