Neuvěříte, co se stane s vaším tělem po tomto triku

Kurkuma se používá v kuchyni a medicíně již po tisíciletí. V Evropě její účinky objevujeme s velkým zpožděním, ale na Východě ji používají po celé generace. Možná proto se tam lidé dožívají tak vysokého věku! Kurkuma je skvělá při boji proti infekcím a rakovině. Snižuje zánětlivost v těle a zažívací obtíže. Toto úžasné koření byste měli okamžitě zahrnout do svého stravovacího režimu. Čím dál tím víc lidí zjišťuje, jak skvělé účinky má. Přidejte se mezi nás a posilte své zdraví.

Pomáhá při zánětech a rakovině

Kurkuma má opravdu silné protizánětlivé účinky. A to neříkáme jen tak na základě nějaké lidové moudrosti. Tento fakt je potvrzen v mnoha vědeckých a lékařských studiích. Nejznámější studie z roku 2007 dokonce tvrdí, že se kurkuma v mnohém vyrovná několika lékům, které jsou k dostání v lékárnách. Jenže je přírodní a nemá v sobě žádnou chemii. Není to skvělé?

Výzkum Americké společnosti pro boj proti rakovině přinesl další zajímavé poznatky. Kurkuma bojuje proti rakovinnému bujení. Pokud ji pacient začne užívat včas a v dostatečném množství, zabrání nejen metastázím, ale dokáže zkrotit i samotnou rakovinu. Hodí se především jako podpůrná léčba při rakovině lymfatických žláz, leukemie, rakovině trávicí soustavy, prsa, vaječníků, plic a mozku.

Čtěte také: Vánoční koření, které nejen příjemně voní, ale je také zdravé

Kurkuma pomáhá při trávicích obtížích

Jak jsme řekli na začátku tohoto článku, kurkuma má silně protizánětlivé účinky. Pokud ji budete užívat pravidelně, například večer před spaním, vylepšíte si trávicí systém a snížíte potíže, které vás mohou trápit – průjem, pálení žáhy atd. Jak si takový koktejl plný zdravý umíchat?

Stačí když si ohřejte sklenici mléka (můžete i studené) a rozmícháte v něm vrchovatou lžičku kurkumy. Pokud chcete, může osladit medem, ale není to nutné. Pijte vždy předtím, než půjdete večer spát. Kurkumu přidávejte i do vaření – rýže, maso, grilovaná zelenina.