David Hampl
28 února, 2019

Ne nadarmo se říká – vlasy – koruna krásy, a tak většina žen touží po krásných, pevných, lesklých a bohatých vlasech, a proto své si vlasy všelijak barví, žehlí, kulmuje apod. Tím jim ale mnohdy spíše škodí, než pomáhají. Pokud i vy patříte mezi ženy, které se o svoje vlasy starají, ale stále vám k jejich přirozené kráse něco chybí, nezoufejte.  Máme pro vás několik jednoduchých masek, s jejichž pomocí své vysněné vlasy snadno získáte. Všechny recepty obsahují pouze přírodní látky, jejichž pozitivní účinky na vlasy byly mnohokrát prokázány a vyzkoušeny.

Aloe vera s kokosovým olejem a jogurtem

První maskou, kterou si doma můžete snadno a rychle připravit a poskytnout svým poškozeným vlasů léčebnou kúru, je maska, na kterou budete potřebovat pouze čtyři polévkové lžíce gelu aloe vera, dvě polévkové lžíce kokosového oleje a tři polévkové lžíce jogurtu. Všechny tři přísady důkladně smíchejte dohromady a vzniklou směs poté naneste na vlasy, kde ji nechte přibližně půl hodiny působit. Po třiceti minutách masku za pomoci vody a šamponu smyjte. Aplikujte tuto masku jedenkrát týdně a brzy uvidíte rozdíl.

Banán s medem, olivovým a kokosovým olejem

Druhou masku si jednoduše vyrobíte ze dvou zralých banánů, jedné polévkové lžíce medu a jedné polévkové lžíce obou olejů. Všechny přísady společně smícháme a naneseme na vlasy. Zde necháme působit po dobu asi dvaceti až třiceti minut. Následně vlasy opláchneme vodou a šamponem. I tuto masku se doporučuje používat jednou týdně, dokud neuvidíte zlepšení stavu vašich vlasů.

Avokádo s banánem

Banán je součástí i další masky. V misce společně rozmačkejte a promíchejte jeden banán a avokádo. Následně aplikujte na vaše vlasy a nechte působit, tentokrát déle, zhruba jednu hodinu. Masku následně stačí jen opláchnout vodou. V případě potřeby můžete masku aplikovat i dvakrát týdně.

Mandlový a ricinový olej

Pozitivní účinky přírodních olejů na naše vlasy jsou známé už po staletí. Vyrobte si tedy zcela jedinečnou masku z mandlového a ricinového oleje. Poškozené vlasy nebudou mít šanci. Připravte si stejné množství obou olejů. Oleje smíchejte a několik minut zahřívejte na mírném ohni. Poté ještě teplou směs aplikujte na vlasy, následně vlasy přikryjte sprchovou čepicí a ještě navrch zabalte do ručníku. Nechte působit přibližně po dobu jedné hodiny a následně za pomocí vody a šamponu olej z vlasů vymyjte. V případě silného poškození vlasů, můžete směs nechat působit po celou noc. Masku se doporučuje opakovat jednou týdně.

Pivovarské kvasnice s olivovým olejem

Pivovarské kvasnice obsahují velké množství minerálních látek a vitamínů, které se dají využít i v případě zničených vlasů, pro lepší aplikaci je dobré kvasnice zkombinovat s olivovým olejem. Smícháme jednoduše jednu až tři polévkové lžíce pivovarských kvasnic se zahřátým olivovým olejem. Směs následně aplikujeme na vlasy a necháme působit po dobu třiceti minut. Nakonec jako vždy vlasy umyjeme za pomoci vody a šamponu.  Podle potřeby masku aplikujeme jedenkrát či dvakrát týdně.

Sdílejte článek