Neuvěřitelná kombinace medu a skořice a její účinky na lidské zdraví

Přírodní včelí med obsahuje neuvěřitelné množství látek prospěšných lidskému zdraví, což už před mnoha staletími věděli i naši předkové. Med navrací krásu naší pokožce a má silné detoxikační účinky, čímž působí na očištění organismu od škodlivých vlivů.

Skořice patří k nejdéle používaným druhům koření a má pozoruhodné protizánětlivé účinky. Navíc také blahodárně působí na trávicí a kardiovaskulární systém.

Je více než zřejmé, že nejlepší je tyto účinné přírodní produkty spojit, aby se jejich síla znásobila. Níže jsme pro vás připravili řadu zdravotních potíží, pro jejichž zmírnění je kombinace včelího medu a skořice ideální.

Čtěte také: Proč vás bolí ruka? Může to být příznak těchto vážných onemocnění

Redukce tělesné hmotnosti

Odborníci na výživu doporučují každé ráno na lačno vypít sklenici vlažné vody, obohacené citronovou šťávou. Pro větší účinek můžete ráno pít také nápoj z medu a skořice. Příprava tohoto nápoje je jednoduchá, med a skořici zalijte ve sklenici vařící vodou, dobře promíchejte a nechte trochu vychladnout.

Artritida a bolest žlučníku

Zejména pokud trpíte chronickou formou artritidy, může vám ulevit pravidelná konzumace nápoje s medem a skořicí. Do sklenice vařící vody přidejte čajovou lžičku skořice a dvě polévkové lžíce medu, řádně promíchejte a nechte vychladnout tak, aby se nápoj dal vypít. Doporučuje se pít ho dvakrát denně, a to ráno a večer. Tento recept je účinný také při bolesti žlučníku a žaludku.

Nepříjemný zápach z úst

Pokud jste si vědomi toho, že se vám přes veškerou snahu o ústní hygienu nedaří odstranit nepříjemný zápach z úst, můžete vyzkoušet jihoamerickou metodu, podle níž se ústa vyplachují teplou vodou, do níž je zamíchána čajová lžička medu a trocha skořice. Výhodou této metody je, že váš dech udrží příjemný po několik hodin.

Snížení rizika vzniku nádorového onemocnění

Před nedávnou dobou vědci potvrdili, že kombinace medu a skořice účinně působí jako prevence rakoviny žaludku, což patří mezi významné objevy.

Cholesterol

Chcete-li snížit hladinu cholesterolu, stačí obohatit váš čaj, nalitý do většího hrnečku, třemi čajovými lžičkami skořice a dvěma polévkovými lžícemi medu. Pokud bude tento čaj pít pravidelně, hladina cholesterolu se brzy sníží.

Bodnutí hmyzem

Na bolestivé a nepříjemné hmyzí bodnutí zabere nejlépe směs dvou polévkových lžic teplé vody, jedné polévkové lžíce medu a čajové lžičky skořice. Touto směsí potřete postižené místo a sami uvidíte, jak brzy se dostaví úleva.

Nachlazení

Když se u vás nebo u vašich blízkých objeví příznaky nachlazení, kterými jsou typicky ucpané dutiny, rýma a nepříjemný kašel, doporučuje se vyrobit směs z poloviny čajové lžičky skořice a jedné polévkové lžíce medu. Již za tři dny pravidelného užívání této kombinace by se měl dostavit pocit úlevy.

Neplodnost

Možná se vám to bude zdát neuvěřitelné, ale užívání medu mělo přispět k léčbě neplodnosti jíž podle teorií starověkého Řecka. Zajímavé je, že v Číně, Japonsku a zemích Dálného východu se věřilo ve stejnou moc skořice, která se ženám, které toužily po potomcích, vtírala do dásní spolu s medem.

Akné

Pokud vás trápí akné, vyrobte si z medu a skořice přírodní mast, kterou před spaním naneste na postižená místa. Druhý den ráno pastu z těla smyjte nebo odstraňte mokrým hadříkem nebo ručníkem a před spaním proceduru opakujte, a to tak dlouho, dokud nenastane zlepšení.

Onemocnění srdce

Pokud budete ráno snídat chléb namazaný směsí medu a skořice, bude vaše tělo chráněné před hrozbou infarktu a také vysokou hladinou nebezpečného cholesterolu.

Vypadávání vlasů neboli alopecie

Pokud vy sami nebo někdo z vašich blízkých toužíte jít naproti času a zpomalit vypadávání vlasů, je třeba smíchat polévkovou lžíci medu, čajovou lžičku skořice a k těmto ingrediencím přidat také polévkovou lžíci olivového oleje a dobře rozmíchat. Vzniklou léčivou směs poté bříšky prstů vtírejte do pokožky hlavy za použití mírného tlaku. Směs nechte v pokožce působit po dobu 15 minut a poté hlavu opláchněte.