Neuvěřitelně účinný detox organismu, který doporučuje odborník

Doktor Stanley Burroughs (1903-1991) se jako jeden z prvních zabýval alternativní medicínou a rozhodl se přinést umění detoxikace organismu mezi širokou veřejnost. V roce 1940 přišel s programem a později i knihou s názvem Master Cleanser, které mají pomoci lidem odstranit toxiny z jejich organismů. Výhodou podle něj je, že k tomu potřebujete jen pár základních surovin, které snadno najdete i ve svém domově. Této metodě se totiž přezdívá citronový detox.

Jak poznáte nadměrné množství toxinů v těle?

Detox můžete samozřejmě provádět pravidelně podle sezón. Klasické jsou zejména jarní očisty, kdy lidé čisté své tělo po zimě a s ní spojených Vánocích. Na svém těle ale můžete příznaky přílišného množství toxinů v organismu snadno poznat během celého roku. Mezi nejčastější signály, které na sobě můžete pozorovat, je:

  • poruchy trávení a nadýmání,
  • pálení žáhy,
  • náhlé zhoršení kvality pleti (akné, ekzémy),
  • časté a nevysvětlitelné změny nálad.

Toxiny se v těle hromadí ze všeho, co konzumujeme. Do této kategorie patří nejen jídlo a pití, ale také léky, škodlivé látky z ovzduší a další. V organismu se hromadí především v tlustém střevě. To je také důvod, proč potíže souvisí především s trávicím traktem. Problém spočívá hlavně v tom, že lidské tělo může trávit jen 24 hodin denně, ale nezdravé jídlo se tráví až 70 hodin. Během té doby ale konzumujeme další a posouváme ten problém neustále dál.

Čtěte také: Lámavých nehtů se zbavíte správnou výživou a vitamíny

Detox podle Stanleyho Burroughse

Metoda tohoto lékaře spočívá v šestnácti denní kúře, kdy během každého dne vypijete pětkrát až osmkrát speciální směs. Jde o směs 300 ml filtrované vody, trochu kajenského pepře, dvě kávové lžičky javorového sirupu a šťáva z poloviny citronu. V případě, že vám tento nápoj nebude chutnat, můžete vyzkoušet druhou variantu.

Chutnější možnost

Smíchejte 10 kapek mátového oleje, 10 kapek citronového oleje, šťávu z jednoho celého citronu a 250 ml vody. Ano, i tato varianta bude hodně kyselá. Tak či tak se jedná o citronový detox, takže s tím musíte počítat. Ale ruku na srdce. Žádná z metod detoxikace organismu není příjemná a nechutná dobře.

Nikdy by ale tato očista neměla trvat déle, jak 16 dnů, jinak může dojít k rozhození celého metabolismu. Dieta ovšem není vhodná pro všechny. Vždy berte v potaz svůj současný zdravotní stav. Nepřeceňujte své možnosti. Mohli byste si spíš ublížit, než pomoci.