„Nic neděláš!“ Maminka natočila video o tom, kolik práce za celý den udělá a rozhodně toho není na její obranu málo!

„Já chodím do práce a ty jsi celý den doma, nic neděláš!“ Tahle věta stála na začátku rozhodnutí ženy v domácnosti, aby se podělila ve videu s ostatními o to, kolik úkolů každodenně splní. Rozhodně nikdo nemůže říci, že je líná. Na rozdíl od zaměstnanců si nemůže dát přestávku na kávu nebo zajít při cestě na schůzku do obchodu. Starost o dvě děti je totiž nepřetržitá a trvá od rozbřesku do západu slunce, někdy i v noci. Vše musí splnit, nadto má neustálou zodpovědnost za své dvě děti. Jak někdo ještě může říci, že nic nedělá?

Dovolená? Pěkná dřina!

Kdo si nikdy nevyzkoušel zůstat doma s dvěma dětmi, může jistě říkat rodičovské „dovolená“. Zkušené matky v domácnosti ví, proč se mají těšit do práce s pevnou pracovní dobou. Být na mateřské a posléze rodičovské je totiž neskutečná dřina, která začíná s ranním rozbřeskem a končí dlouho po západu slunce. A nejde jen o splnění úkolů, ale také neustálou zodpovědnost za malé děti, které se mohou zranit nebo způsobit nechtěně nehodu či nějakou katastrofu.

Máma na plný úvazek

Partneři některých žen se i v dnešní době stále domnívají, že péče o děti je samozřejmost, která se udělá tak trochu „sama“. To, že je potřeba děti nakrmit, napojit, přebalovat, převlékat nebo umýt? To se přece samo neudělá! Přesně proto natočila žena video, které jasně znázorňuje, jak je péče o malé děti náročná a rozhodně se nedá mluvit o dovolené nebo nicnedělání.

Čtěte také: Žena si adoptovala teenagerku, na nový domov čekala 10 let

Celodenní kolotoč

Na rozdíl od pracovní doby zaměstnance nepracuje žena v určitém rozmezí, šichta jí nekončí ani v 17 nebo 18 či 20 hodin. Často totiž musí vstávat k dětem ještě v noci, kdy potřebují nejmenší nakojit, napít nebo přebalit. Přestávka na kávu? Na oběd? To rozhodně maminky na rodičovské dovolené nezažívají, proto si zaslouží adekvátní ocenění od svých partnerů, byť netvoří reporty, nevedou schůzky nebo nesvolávají porady. Dělají totiž mnohem záslužnější práci, která vyžaduje velké úsilí i notnou dávku odpovědnosti.

Zdroj: parentingisnteasy.co