Nikdy nenechávejte svého psa nebo jiné zvíře bez dozoru v autě

Příběhy o tom, jak policisté nebo dokonce cizí lidé pomohou nejen dětem, ale také psům z rozpáleného auta, jsou známé po celém světě. Každý rok se najde několik stovek lidí, kteří nechají svého mazlíčka v autě a myslí si, že pootevřené okýnko mu pomůže přečkat klidně i několik hodin na přímém slunci. Bez vody, jídla a pomoci se ale brzo stane neštěstí.

Neustálé připomínání nefunguje, jak má

Policisté každý rok upozorňují na nebezpečné situace, ale lidé si pořád nedají říct. Nejen psi, ale také děti jsou velmi často uvězněné v autě a netuší, kdy se jejich rodiče vrátí. Trpí nejen dehydratací, ale postupně jim budou slábnout také orgány. A co se týče zvířat, může padnout i obvinění z týrání, což se stalo právě páru, který psa dlouho nechat v zavřeném autě.

Jestliže s sebou berete na nákupy psa, bude nutné ho vzít z auta a přivázat ho kousek od obchodu. Spoustu lidí to ale neřeší a psa nechají v autě, bez dozoru a možnosti napít se. Neuvědomují si, že v parném létě stačí i několik minut k tomu, že pes zahyne. Jejich výmluvy, že jsou za chvíli zpátky, už nefungují ani na policisty, ani na kolemjdoucí, kteří psy nebo děti zachraňují sami.

Čtěte také: Žena odcizila květiny z hrobu, začaly se dít podivné věci

https://se.laowl.com/

Zákon hovoří jasně, obvinění musí padnout

Teplota ve vozidle by neměla přesáhnout 25 stupňů, pokud v něm vezete nějaké zvíře. To ale nedodržel pár, který nyní čelí obvinění z týrání zvířat. Bez ohledu na to, jestli jste nechali zvíře v autě schválně nebo ne, jste odpovědni za to, co se mu může stát nebo se již stalo. Turisté velmi často takovou chybu udělají, ale také se často stane, že zapomenou na čas a užívají si, zatímco jejich zvíře trpí.

Bez stažených okýnek vozidla a několik hodin v autě může pro psa znamenat skoro jistou smrt. Záleží na jeho odolnosti proti vysokým teplotám. Lidé by si měli uvědomit, že jim samým by se nelíbilo, pokud by je někdo zavřel do kabiny, ve které bude teplota stoupat rychlým tempem. Právě proto policisté dávají příklady těm, kteří o tomto nápadu jen uvažují, že mohou skončit za mřížemi.

Zdroj: se.laowl.com