David Hampl
18 října, 2022
, ,

Zveřejnění oficiální fotografie královské rodiny je vždy veliká událost. Tentokrát se nový britský král Karel III. nechal zvěčnit spolu s nejbližšími ještě v černém. Buckinghamský palác totiž zveřejnil nový portrét rodiny první říjnový den, ale pořízená byla v předvečer pohřbu královny Alžběty II., kdy se nový král spolu se svou chotí chystal pozdravit prezidenty, reprezentanty ostatních královských rodů a další významné hosty z celého světa na recepci v Buckinghamském paláci.

https://twice.hu/

Tři princové z Walesu

Nynější zveřejnění fotografie vysílá několik signálů zároveň. Především ukazuje na moderní pojetí vládnutí monarchie, protože Karel III. se svou manželkou Camillou, která se pyšní titulem Královna manželka, je na obrázku v doprovodu svého syna Williama a jeho ženy Catherine. Také oni se po smrti královny Alžběty II. pyšní novými tituly, nyní jsou princem a princeznou z Walesu. A jak upozorňují experti na novém portrétu jsou dokonce tři princové z Walesu, protože v pozadí je ještě portrét krále Jiřího IV., který se stal princem z Walesu v roce 1762.

Bez Harryho a Meghan

Co dalšího odborníci na britskou monarchii připomínají? Na fotografii chybí druhý ze synů, Harry, spolu s manželkou Meghan, kteří v současné době žijí v Kalifornii a zřekli se povinností královské rodiny. Fotografie tak odkazuje na předchozí vyjádření nynějšího krále, který chce královskou rodinu zeštíhlit a zmodernizovat. To, že Sussexové na fotografii nejsou, se dalo čekat, zveřejnění ale následovalo takřka okamžitě po skonu britské panovnice, což je pro mnohé překvapivé.

Blíž k lidem

A jaké je další poselství, které Karel III. vysílá touto fotografií do světa? Je to touha být blíže k lidem. Z toho důvodu jsou všichni velmi usměvaví, navíc je postoj nového krále i následovníka neobvykle uvolněný, dokonce obě partnerky objímají své muže v pase. Zajímavostí je též ruka v kapse, což u oficiálních portrétů v minulosti nepřipadlo v úvahu. Fotografii pořídil dvorní fotograf Chris Jackson, který je autorem i dalších známých snímků královské rodiny, v neděli 18. září 2022 před slavnostním banketem.

Zdroj: twice.hu          

Sdílejte článek