Očista střev od toxinů? Pomocí jahod, ananasu, pepře nebo mořských řas snadno!

Střeva mají zásadní funkci při trávení a vstřebávání potravy, současně jsou hlavním orgánem imunitního systému. Zjednodušeně řečeno pomáhají tělo zbavit všech toxických, nebezpečných a nepotřebných látek, a naopak přispívají k absorpci živin do krve. Roli hraje samozřejmě strava, protože při nezdravém jídelníčku musí střeva pracovat dlouhou dobu, aby se obsah natrávil. V takovém případě dochází k hromadění zdraví ohrožujících toxinů. Jakým způsobem střeva detoxikovat?

Dostatečná hydratace i odlehčený jídelníček

Zásadním krokem při očistě střev je pití obyčejné vody. Střeva mohou být zanesená toxinů vlivem dehydratace, proto je potřeba zvýšit denní příjem tekutin. Ze střev se odstraní přebytečný odpad, vhodné je pít teplejší vodu s kapkou citronové šťávy. K očistě střev se mohou konzumovat také zeleninové polévky nebo vývary, několikadenní dieta založená na ovoci a zelenině střevům dopřeje potřebný odpočinek.

shutterstock.com

Vitamíny, antioxidanty, probiotika

Další metodou, jak vyčistit tlusté střevo, je zvýšit příjem vitamínů, zejména céčka, které působí na obranyschopnost těla. Pomohou také potraviny s vysokým obsahem antioxidantů, ze zeleniny brukvovité druhy nebo červená řepa, která se řadí na špici účinných přírodních léků. Pro střeva jsou důležitá také probiotika, která čistí střeva od špatných bakterií, a naopak posiluje ty potřebné, vhodné jsou kysané výrobky.

Čtěte také: Jak si můžete pomoci od kašle domácími metodami?

shutterstock.com

Smoothie pro vyčištění střev

Před hlavními denními jídly se též doporučuje vypít smoothie, které pomůže vyčistit střeva. Na jeho přípravu je potřeba půl hrnku jahod, 2 plátky ananasu, snítka petrželky a sklenice vody, přísady se rozmixují a smoothie se může okamžitě konzumovat.

Mezi další účinné látky pro detoxikaci střev patří kajenský pepř, který lze přidávat do zeleninových smoothie nebo do citronové šťávy, případně mořská řasa (plantago psyllium), která umí šikovně toxiny absorbovat a následně je vyloučit pomocí stolice z těla ven.

Zdroj: newsitamea.gr