Odvar z oregana a citronu posílí vaši imunitu

Oregano patří k velmi oblíbenému koření, které dochucuje nejrůznější pokrmy. Navíc ale četné studie prokázaly, že látky v něm obsažené jsou účinné v boji proti virům a bakteriím a zlepšují tak obranyschopnost organismu. Toho se dá využít během nachlazení nebo chřipky, protože pomáhají zmírnit nepříjemné příznaky.

Oregano je velmi prospěšné

Další vlastností oregana je to, že působí antisepticky a umí zabránit růstu mikrobů. Podporuje práci trávicího systému, takže jeho přidání do jídla může mít velmi pozitivní vliv na trávení a regulaci hladiny cukru v krvi. Když se zkombinuje s citronem, který tělu dodá spoustu vitamínu C a působí jako úžasný antioxidant, vznikne velmi zdravý prostředek podporující imunitu a bojující s volnými radikály.

Citron, respektive vitamín C v něm obsažený, zvyšuje tvorbu kolagenu, který působí blahodárně na pokožku a zpomaluje proces stárnutí. Stojí za připomenutí, že při každodenním používání podporuje hubnutí, protože stimuluje střevní peristaltiku. Pokud chcete zlepšit své zdraví a fungování imunitního systému, vyzkoušejte osvědčený recept.

Čtěte také: Jak se zbavit otravného nadýmání? Může to být problém, který vám zničí život

https://www.grazynkagotuje.pl/

Jak nápoj připravit?

Potřebovat budete jednu lžíci sušeného oregana, šťávu z jednoho celého citronu a 400 mililitrů horké vody. Sušené oregano nejprve půl hodiny povařte, aby se uvolnily všechny jeho cenné látky. Nálev nechte trochu vychladnout a poté do něj vymačkejte jeden citron. Pokud se vám chuť nápoje zdá příliš kyselá, můžete ho dosladit medem.

https://www.grazynkagotuje.pl/

Uvařený nálev rozdělte na dvě dávky. Každý den před spaním pak vypijte jeden šálek, a to po dobu alespoň jednoho týdne, abyste pocítili pozitivní účinky na zdraví. Poté léčbu na několik dní přerušte. Pití oreganového nápoje se nedoporučuje v těhotenství, kdy může vyvolat potrat, u žen během menstruačního cyklu, při akutních onemocněních kardiovaskulárního a trávicího systému, při alergiích a nízkém krevním tlaku.

https://www.grazynkagotuje.pl/

Zdroj: grazynkagotuje.pl