Odvážný pes bojoval se smečkou 11 kojotů, aby ochránil ovce

Každá farma nebo ranč si zaslouží dobrého hlídacího psa. Chybět nesmí hlavně v případě, že má majitel farmy stáda krav, ovcí nebo jiných zvířat. Na farmě v Decatur v Georgii chovají stádo ovcí, které hlídá Casper a Daisy. Jednoho dne stádo napadlo 11 kojotů, kteří měli obrovský hlad. Psi (hlavně Casper) se je rozhodli ochránit a pustili se do nerovného boje.

Nerovný boj

Smečka kojotů se objevila u farmy majitele Johna Wierwillera. Večer je odehnal tím, že na ně házel kameny. Kolem druhé hodiny ráno se ale vrátili zpět. Naštěstí tam byl Casper a Daisy, kteří zahnali ovce do rohu a snažili se je ochránit před hladovými kojoty. Kojoti se přitom hodně soustředili na Caspera, o kterého měl jeho majitel největší strach.

Casper se ihned vrhl do akce a bojoval s kojoty neuvěřitelných 30 minut. Několik kojotů zabil přímo v ohradě. Ostatní se snažili utéct, ale pes se za nimi pustil a několik z nich zabil také mimo ohradu. Casper celkem dokázal zabít 8 z 11 kojotů a žádná ovce nebyla zraněna. Casper ovšem zmizel a jeho majitel o něj měl obrovský strach, protože byl jistě zraněný nebo mrtvý.

Čtěte také: Marian Jurečka Čelí Možné Rezignaci Kvůli Kontroverznímu Večírku na Ministerstvu

mypositiveoutlooks.com

Je zázrak, že to pes přežil

Další den se ho vydali hledat. Našli část jeho ocasu a krev, což ho hodně znervózňovalo. Měl strach, že je jeho pes po smrti. Požádal o pomoc také sousedy, ale nikdo ho nenašel. Casper se sám vrátil po několika dnech. Měl na sobě mnoho viditelných zranění a John ho okamžitě odvezl na veterinární kliniku. Casper musel podstoupit několik operací, aby mu lékaři zašili rány na krku, zádech a uřízli mu ocas.

Náklady na operace a ošetření se dostaly na 15 tisíc dolarů. Naštěstí majiteli pomohli lidé na sociálních sítích (GoFundMe). Podle veterináře měl obrovské štěstí, že to přežil. Útok tolika kojotů a několik dní o samotě se zraněními mohli být pro psa fatální. Nyní se má ale již dobře a vždy bude známý jako nejstatečnější hlídací pes v širokém okolí.

Zdroj: mypositiveoutlooks.com